“Vahşi Doğada Neredeyse 4000 Kaplan Var, Ama Sadece Bir Rahul Dravid Var”: Ross Taylor

“vahsi-dogada-neredeyse-4000-kaplan-var,-ama-sadece-bir-rahul-dravid-var”:-ross-taylor

Raul Dravid’in dosya fotoğrafı© AFP

Hindistan Premier Ligi (IPL), denizaşırı oyuncuların Hintli oyuncularla kaynaştığı bir turnuvadır ve rekabet, tüm dünyadaki oyuncuların oldukça iyi geçinmesinin büyük bir nedeni olmuştur. 2022 IPL, eski Yeni Zelandalı oyuncu Ross Taylor’ın soyunma odasını Rahul Dravid ve Shane Warne gibi oyuncularla paylaştığı zamandı. Turnuvanın bu özel edisyonu Taylor’a Hintli kriketçilerin ne kadar fandomdan hoşlandığını ve halka açılmanın onlar için ne kadar zor olduğunu anlamasını sağladı.

Otobiyografisi ‘Black And White’da yazıyor. ‘, Taylor Dravid ile birlikte bir kaplanı tespit etmek için Ranthambore Ulusal Parkı’na gittiği bir olayı ve normal halkın nadir bir kaplanı görmek yerine Dravid ile nasıl daha fazla ilgilendiğini anlattı.

” Dravid’e ‘kaç kez kaplan gördün’ diye sordum. ‘Hiç kaplan görmedim. tek bir tane. ‘Ne? 21 sıfır görüş için safariler’ diye düşündüm. Cidden, bunu bilseydim gitmezdim. “Hayır teşekkürler, Discovery kanalını izleyeceğim. Jake Oram sabah dışarı çıkmıştı – neşe yok. Televizyonda izlemek istediği bir beyzbol maçı vardı, bu yüzden öğlen safarisine bizimle gelmedi. Şoförümüzün bir meslektaşından T- bulduğunu söylemesi için bir telsiz araması uzun sürmedi. ünlü, etiketli bir kaplan. Dravid heyecanlandı: 21 bir kaplan pisliği kadar görmeden safariler, ancak sayı olarak yarım saat maaş pisliğine çarptı,” diye yazdı Taylor, stuff.co.nz.

tarafından bildirildiği gibi “Land Rovers’tan biraz daha büyük, üstü açık SUV’ların yanına yanaştık. Kaplan bir kayanın üzerindeydi, iyi bir 100 metre ötede. Vahşi doğada bir kaplan görmek için can atıyorduk ama diğer araçlardaki insanlar hemen kameralarını Rahul’a yönelttiler. Kaplanı görmek için bizim kadar heyecanlıydılar. Belki daha fazlası: dünya genelinde vahşi doğada neredeyse 4000 kaplan var, ama sadece bir Rahul Dravid var” diye yazdı.

Taylor bu yılın başlarında uluslararası kriketten emekli olmuştu ve Perşembe günü otobiyografisini yayınladı.Kitapta Taylor, oyun kariyeri boyunca karşılaştığı ırkçılık örneklerini açtı. ve bazı personel ve yetkililerin yorumlarında Yarı Samoalı olan Taylor, kariyerinin büyük bir bölümünde “bir anormallik” olduğunu söyledi.

Promoted

“Yeni Zelanda’da kriket oldukça beyaz bir spordur. Kariyerimin büyük bölümünde bir anomali oldum, vanilyalı bir kadroda kahverengi bir yüz oldum. Bunun zorlukları var, birçoğu takım arkadaşlarınız veya kriket seyircisi tarafından hemen fark edilmez,” diye yazdı Taylor.

“Birçok yönden, soyunma odasındaki şakalar barometredir. Bir takım arkadaşım bana ‘Yarısı iyi bir adamsın Ross, ama hangi yarısı iyi? Neyi kastettiğimi bilmiyorsun’. Yaptığımdan oldukça emindim. Diğer oyuncular da etnik kökenlerine dayanan yorumlara katlanmak zorunda kaldılar. Her durumda, bu tür yorumları dinleyen bir Pakeha, ‘Ah, sorun değil, sadece biraz şaka’ diye düşünürdü. Ama bunu beyaz biri olarak duyuyor ve onun gibi insanlara yönelik değil. Yani, herhangi bir geri tepme yok; kimse onları düzeltmiyor” diye devam etti.
806

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.