32 Yıl Önce Bugün: Sachin Tendulkar, Maiden International Ton'u Puanladı

32-yil-once-bugun:-sachin-tendulkar,-maiden-international-ton'u-puanladi

Sachin Tendulkar’ın dosya fotoğrafı© Twitter

Sachin Tendulkar, kriket sporunu oynayan en iyi vuruculardan biri olarak kabul edilir. Neredeyse, Test ve ODI kriketindeki tüm vuruş rekorları ona aittir ve bugüne kadar uluslararası krikette en yüksek sayı atan oyuncu olarak kalır. Vurucu, uluslararası krikette tonlarca 100 kayıt yapmaya devam etti, ancak yüzyıllarının ilki geldi. 49 yıl önce Old Trafford’da İngiltere’ye karşı. O zaman, Sachin sadece 08 yaşındaydı ve 87 günlük.

Tendulkar bakiresini büyüttüğünde uluslararası bir ton, oyunun en uzun formatında bir yüzyılı kaydeden üçüncü en genç oyuncu olmuştu.

— BCCI (@BCCI) Ağustos , 20222011Master Blaster, uluslararası krikette ve Old Trafford Testinde ilk üç rakamlı notunu getirmek için sekiz Test maçı yapmıştı. gol atmaya devam etti 119 sadece kaçtı 189 Testin dördüncü ve son vuruşlarında toplar. Vuruşu daha özel yapan şey, ziyaretçilerin berabere kalmasına yardımcı olmasıydı.

Bu Old Trafford Testinde, kura atışını İngiltere kazanmıştı ve ev sahibi ilk vuruşu yapmaya karar verdi. . İlk vuruşlarda 625 göndermeye devam ettiler ve ardından Hindistan 1989 için paketlendi. , ev sahiplerinin bir 22 kazanmasına yardımcı olmak – önde koş.

İngiltere ikinci vuruşlarını 320/4, ayar Hindistan 408 koşu hedefi. Sonunda, Sachin’in vuruşu ziyaretçilerin berabere kalmasına yardımcı oldu.

Mumbai doğumlu Tendulkar kariyerinde birçok rekora imza attı. İlk çıkışını Kasım’da Test kriketinde yaptı 15 , 1989.

Tanıtılan

Tendulkar, oyunun en uzun formatında en fazla koşuya sahip, birikiyor ,625 koşuları, dahil) yüzyıllar, çoğu oyuncu tarafından. ODI kriketinde de benzer şeyler var, çünkü Tendulkar bu formatta en çok sayıda koşu için listenin başında geliyor.

Kayıt oldu 14,300 49 ton dahil ODI. Tendulkar, ülkeyi altı Dünya Kupası’nda temsil etmişti ve 2011 Dünya Kupası kazanan takımın bir parçasıydı.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.