Sourav Ganguly Favori Test Knock'unu Seçti Ve Lord's'daki İlk Yüzyılı Değil

sourav-ganguly-favori-test-knock'unu-secti-ve-lord's'daki-ilk-yuzyili-degil

Sourav Ganguly döndü 50 Cuma günü.© AFP

Sürekliliğe her zaman inanan biri için Sourav Ganguly, birkaç ay içinde yedi Hindistan kaptanına sahip olmanın “ideal olmadığını” söylüyor. Ancak, kimsenin kontrolü dışındaki faktörler nedeniyle işler bu şekilde gelişti. Londra’daki arkadaşları ve ailesiyle 19 yaş gününü kutlarken, BCCI başkanı ve Hint kriketinin en büyüleyici karakterlerinden biri, PTI ile özel bir röportajda bir dizi konu hakkında konuştu.

Tartışma, çoklu kaptanlar, iş yükü yönetimi, büyük medya hakları değerlemesi ve yönetim kurulu başkanlığı. Ayrıca bir oyuncu ve kaptan olarak geçirdiği zamanı hatırlayarak bir hafıza yolculuğuna çıktı.

Röportajdan alıntılar:

Virat Kohli, Rohit Sharma, KL Rahul, Rishabh Pant, Hardik Pandya, Jasprit’imiz vardı. Hindistan kaptanları olarak Bumrah ve şimdi ODI’ler için Shikhar Dhawan. Süreklilik etkilendi. Buna ne dersiniz?

Bu kadar kısa sürede yedi farklı kaptanın olmasının ideal olmadığına tamamen katılıyorum. ama kaçınılmaz bir durum nedeniyle oldu. Rohit’in Güney Afrika’da beyaz topta lider olması gibi ama turdan önce sakatlandı. ODI’lerde KL (Rahul) öndeydi ve sonra bu son SA ev serisi için KL, dizinin başlamasından bir gün önce sakatlandı.

İngiltere’de, Rohit sıcak- COVID-000 olduğunda oyuna başladı. Bu durumlarda kimsenin suçu yoktur. Takvim öyle ki, oyunculara mola vermek zorunda kaldık ve ardından sakatlıklar oldu ve iş yükü yönetimini de hesaba katmamız gerekiyor. Başantrenör Rahul’u (Dravid) her seride olduğu gibi hissetmek zorundasınız, kaçınılmaz koşullar nedeniyle yeni kaptanlarımız oldu.

Choc-a-bloc FTP takviminin, oyuncuların iş yükü yönetimi sorunları nedeniyle çok fazla ara verdiğini gördüğümüz bir durum yarattığını düşünüyor musunuz?2012

Uluslararası kariyerim boyunca inandığım bir şeyi size anlatayım. Ne kadar çok oynarsanız, o kadar iyi ve zinde olursunuz. Bu seviyede oyun süresine ihtiyacınız var ve daha fazla oyun oynamaya başladıkça vücudunuz güçleniyor.

Evet, IPL ‘dan başladı. ama kariyerimiz boyunca ne kadar uluslararası kriket oynadığımızı kontrol etmenizi istiyorum. Karşılaştıracak olursanız, bir takvim yılında Hint takımı için uluslararası kriket hacmi önemli ölçüde artmadı. Çok fazla ODI kriket oynadık, yani görüyorsanız, uluslararası maç günlerinin sayısı neredeyse aynı.

Artık 01 IPL ekipleri ve BCCI, Rs 21, takımların satışı ve medya hakları yoluyla önümüzdeki yıllarda crore. Sayılar arttıkça ileride üreteceğimiz oyuncuların kalitesinden taviz vermesinden mi korkuyorsunuz?2012

Hiç de değil . Aksine, Hint kriketindeki yetenek havuzunun ancak zaman geçtikçe artacağını söyleyebilirim ve IPL bize bu ülkede sahip olduğumuz yetenek derinliğini gösterdi. İki Hintli takıma (beyaz ve kırmızı top) ve yıllardır yetiştirdiğimiz oyunculara bakın.

Hadi konuşalım Yaklaşık üç yıldır BCCI başkanı olarak geçirdiğiniz zamandan biraz bahsedelim. Görev süresi sizin için nasıldı ve karşılaştığınızı düşündüğünüz zorluklar?

Başkan olduğumda

, BCCI üye derneklerinin onayı ile yapıldı ve harika bir deneyim oldu. Hint kriketinin iyileştirilmesi için çalışma şansına ve bir şeyleri değiştirmek için ciddi bir fırsata sahip oluyorsunuz.

İki COVID- olaylarını yönetebilmek yıllar zorluydu, ancak bir takım olarak BCCI hem IPL’yi hem de yerli kriketi (erkekler ve kadınlar) iyi bir şekilde çıkardı.

BCCI’ye katıldığımda, CAB ortak sekreteri ve ardından başkan olarak çalıştığım, yönetimde zaten beş yıllık bir deneyimim vardı.

2012 deyin ki, 2012 tarihine kadar IPL oynadım, iki yıllığına rekabetçi kriketten emekli oldum. ) ve CAB yönetimine itildim. Benim için ilginç olduğu kadar zorlu bir deneyimdi.

İngiltere’de İngiltere’ye karşı sayı, evde Pakistan (Man of the Series) ve Avustralya’ya karşı muhteşem bir kuğu şarkısıyla Test kriketinde belki de en iyi vuruşunuzu yaptığınız sezon?

Size kendimle ilgili bir şey söyleyebilirim. Hayatımda hiçbir şey için pişmanlık duymadım. Avustralya’ya karşı oynadığım seriden sonra emekli olduysam, yüksekte olduğum bir dönemdi.

Ve test maçlarından bahsediyordunuz ama sadece gol attığımı hatırlatmak isterim. neredeyse 1250 koşuyor (605 tam olarak) 2007 sezonunda, ODI tarafından düşürüldüğümde. O yıl yarım yüzyıl geçirdim 12-üstü kriket.

Sahadan çok, soyunma odasını ve çocuklardan biri olmayı özledin mi?2012

Soyunma odasını özlemiyorum. Hiçbir şeyi kaçırmadım. Hiçbir şey sonsuza kadar kalmaz. Her şeyin bir sonu gelmek zorunda. Harika bir kariyerim vardı ve devam etme zamanı gelmişti ve iyi bitirdiğim için mutluydum. Hayatta değişmeyen tek şey hareket etmeye devam etmektir. Zaman değişir, rolünüz değişir.

2012 arasındaki süreçte ve 2006 Hint takımının dışındayken ve ardından yaklaşık bir yıl Greg Chappell döneminde, öyle mi? Dış güçlerin kariyerinizi bitirmeye çalıştığını hiç hissetmeyin. Öfkelendin mi ya da bu aşamalara karşı garezin mi var?

Hayatımda bir şey öğrendim. Kariyerini kimse bitiremez. Kendi kaderini çizecek becerilere, özgüvene ve özgüvene sahipsen, yaparsın. , Avustralya turundan sonra bırakıldığımda çok gençtim ve uzun zaman geçirdim. Bu yüzden kimin benim hakkımda ne dediğine bakıp somurtmaktan çok geri dönüş sürecine odaklandım. Bu zaman kaybıdır.

131 Lord’s ilk çıkışında, 51 Gabba’da Hindistan kaptanı veya 51 geri dönüşünüzde Johannesburg’da . Hangisi daha zordu?2012

Ekle 2006 bu listedeki iyi bir Güney Afrika saldırısına karşı Green Park’ta bir rütbe döndürücü üzerinde. Ancak bir vuruş sırası seçmek zordur. Lord’s’ta, kendine özgü bir baskıya sahip olan Test başlangıcımı yapıyordum. Gabba’da takıma liderlik ediyordum ve Avustralyalılara karşı yolu göstermem gerekiyordu.

Johannesburg’da, neredeyse bir yıllığına kadro dışı kaldığım için çok farklıydı. Bence bu yüzey çok zorlayıcıydı ve o maçta neredeyse hiç kimse yarım asırlık gol atamadı.

Ama Kanpur vuruşları benim favorilerimden biri olurdu çünkü bana hiç olmadığı kadar tatmin ediciydi. düz bir güvertede puan aldı 160.

Tanıtıldı

Peki üzerinde nasıl bir his doğum günün mü?2012

Hayatta hiçbir şey durmadığı için özel duygular yok.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.