“Hint Kriketinin Dezavantajı”: IPL'deki Yabancı Antrenörler Üzerine Sunil Gavaskar

“hint-kriketinin-dezavantaji”:-ipl'deki-yabanci-antrenorler-uzerine-sunil-gavaskar

Eski Hindistan kaptanı ve vuruş efsanesi Sunil Gavaskar© AFP

Eski Hindistan kaptanı ve vuruş efsanesi Sunil Gavaskar, yabancı antrenörlerin IPL’deki görevleri sırasında Hintli oyuncular hakkında ilk elden bilgi edinmeleri konusunda önemli bir noktaya değindi. Edgbaston Testi sırasında, İngiltere baş antrenörü Brendon McCullum’un bowling oyuncularına balkondan Shreyas Iyer’de kısa teslimatlar yapmaları için işaret verdiği bildirildiğinde, Gavaskar’a olay hakkında soru soruldu.

Gavaskar Sports Today’e şunları söyledi: olayı görmemişti ama yabancı antrenörler için IPL ölçülerinin araştırılması gerektiğine dikkat çekti, çünkü daha geniş şemada Hint kriket için dezavantajlı olduğunu kanıtlıyor.

“IPL’de antrenörler söz konusu olduğunda bakmamız gereken bir şey. Milli takımlarını çalıştıran çok sayıda oyuncunuz var ve IPL’ye geldiklerinde oyuncularımızı ilk elden görme eğilimindeler. Şimdi bilgisayardan veri almak ve oyuncuları ilk elden görmek farklı bir şey.

Tanıtıldı2021

“Bu yüzden Hint kriketinin dezavantajı var çünkü bazıları geri dönüp asist yapabilir, belki de ana antrenör değil, yardımcı antrenör veya vuruş danışmanı olarak veya Gavaskar, Sports Today’e verdiği demeçte, Hintli oyuncular hakkında ilk elden bilgi alan ve Hindistan için avantajlı olmayabilir,” dedi. 100-koşu artı kurşundan en iyi şekilde yararlanamadılar, çünkü vurucular 300 ikinci vuruştan. 605 koşularının hedefi, Joe Root ve Jonny Bairstow’un yenilmez tonlarca vurduğu İngiltere vuruşları tarafından neredeyse hiçbir zaman kovalanmadı.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.