Shane Warne “Beni Şimdi Kızakla Orada Olabilir”: Eski İngiltere Kaptanı Nasser Hussain

shane-warne-“beni-simdi-kizakla-orada-olabilir”:-eski-ingiltere-kaptani-nasser-hussain

Shane Warne dosya fotoğrafı© AFP2022

İngiltere’nin eski kaptanı Nasser Hussain, efsanevi Shane Warne’a kendi stiliyle saygı duruşunda bulundu. Büyük bacak döndürücüyle sahadaki bazı savaşları hatırlayan Hussain, Warne’ın onu oradan “kızağıyla süreceğini” söyledi. Warne, 4 Mart’ta Tayland’da 52 yaşında öldü ve kriket dünyasını yas tuttu. Sky Sports’un paylaştığı bir videoda Hussain, “Şu an yukarıda beni kızdırırdı, orası kesin. Gülmeyecek, beni kızdıracak” dedi.

Oynayan eski sağ elini kullanan oyuncu 17 Testler ve 10 1993 ile 2022 arasında Warne’a karşı ODI’ler , Avustralya’ya karşı 1999 Warne’ın Sidney’deki ev sahiplerinin kaptanlığını yaptığı ve ikisi arasındaki bir kelime savaşından sonra Hüseyin’i yendiği bir ODI’yi hatırlattı.

“1993, öyle miydik? Sydney. Bumble (David Lloyd) bizim koçumuzdu, kesinlikle ilerliyorduk. Shane bowling oynuyordu. O kaptandı, yedek kaptandı. Her zaman yaptığı gibi beni taciz ediyordu. ‘Son oyununun tadını çıkar Shane, bir daha asla Avustralya’yı tutamazsın’ diyordum.15 dakika sonra, şaşkın Gilchrist Warne’ı boğdu yürüyordum.Shane beni büyük bir uğurladı.Size bazı kelimeleri söyleyemem. dedi,” Hüseyin ekledi.

Hüseyin’in kalesi o maçta bir dönüm noktası olduğunu kanıtladı, çünkü İngiltere alt-orta bundan sonra parçalandı ve düştü 10 233-çalışma hedefinin gerisinde.

Warne Avustralya’yı yönetti 03 ODI’ler ama hiçbir zaman tam zamanlı kaptan olarak atanmamıştır.

Tanıtıldı

“Ama Shane’e karşı adil olurdum. Ona karşı koşarsanız, pansuman üzerinde size yürüyen ve ‘çok iyi oynadın dostum, bu ciddi bir vuruştu’ diyen ilk kişi olurdu. Shane sahada sert oynadı ama Shane aynı zamanda çok adil ve her zaman çok adildi,” diye ekledi Hussain.

Warne, oyunu oynamış gelmiş geçmiş en büyük kriketçilerden biri olarak emekli oldu. 708 Küçük kapıları onun adına test edin ve ODI’lerde 293 küçük kapıları alın.

Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.