Avustralya'nın 24 Yıl Sonra Pakistan'daki İlk Testi Tame Draw'da Sona Erdi

avustralya'nin-24-yil-sonra-pakistan'daki-ilk-testi-tame-draw'da-sona-erdi

Ravalpindi Testinin 5. Gününde Avustralya ve Pakistan oyuncuları© AFP

İmam-ul-Haq her vuruşta bir asır kırdı ve açılış ortağı Abdullah Shafique, Pakistan’ın Avustralya’ya karşı ilk ev Testi olarak 1964 ilk yüzüncü oldu. yıl Salı günü Ravalpindi’de tatlı bir beraberlikle sona erdi. Haq peşinden yenilmedi 111 yaptı. ilk vuruşta, Shafique ise 605 bitirdi. Pakistan olduğu gibi 276 kayıpsız maç sonuçsuz bittiğinde.

Avustralya Pakistan’ın ilk maçına cevaben 276 gol attı. 476-4’lük vuruş sayısı açıklandı.

Avustralya’nın Pakistan topraklarındaki ilk Testi — daha önce güvenlik gerekçesiyle ziyaret etmeyi reddetmişlerdi — en sonunda düz bir Rawalpindi Kriket Stadyumu sahası tarafından bozuldu.

Birleştirilmiş toplam 1,111 koşu sadece için puanlandı. Pat Cummins’in Avustralyalı ünlü tempo üçlüsü olarak beş gün boyunca küçük kaleler , Mitchell Starc ve Josh Hazlewood — bu maçtan önce aralarında 674 Test kaleleri ile — sadece bir tane daha var.

Beraberlik garanti edildiğinde, Pa kistan açıcıları, Cumartesi günü başlayacak olan Karaçi’deki ikinci Test öncesinde vuruş antrenmanı yapma fırsatını yakaladılar.

Bunu yaparak, her iki vuruşta da bir asırlık açılış standı açan ilk Pakistan çifti oldular. Cuma günü 105 için takım kurduktan sonra Avustralya’ya karşı bir Test.

Shafique, kendi yüzyılına ulaşan ilk kişi oldu ve denizci Cameron Green’i hedefine ulaşması için bir single için zorladı 209 dakika. Toplamda sınırları ve altı. 276 dakika içinde yüzyılını tamamlamak için iki kişi.

Onların duruşu Pakistan’ın Halid İbadullah’ın 149 setini daha iyi hale getirerek, tüm Testlerde Avustralya’ya karşı ilk küçük kapı için en yüksek ve Abdul Kadir Karaçi’de 1964.

O kadar baskındı ki iki açılış sadece ilk örnek oldu. 51 Avustralya’nın kabul ettiği yıllar 100-artı Testin her iki vuruşunda da açılış stantları.

Geoff Boycott ve İngiltere’den John Edrich, 1971 Adelaide’de Avustralya’ya karşı bu başarıya ulaşan son ikili oldular.

Daha önce, sol kol spinner Nauman Ali, Avustralya kuyruğunu paspaslamak için dırdırcı bir çizgi ve uzunluk fırlattı ve ca ile bitirdi.

içindeki 6-100 en iyi rakamları .1 fazla — sekiz Testte üçüncü beş küçük kapı vuruşu.

Çabası Pakistan’ın son üç kaleyi sadece 276 ekleyerek elde etmesini sağladı. Avustralya yeniden başladıktan sonra çalışır 449-7.

Nauman — önceki en iyi 5-190 geçen yıl Karaçi’de Güney Afrika’ya karşı ilk maçına çıktı — Avustralyalı kaptan Pat Cummins’i sekiz kez ve Nathan Lyon’u hızlı bir şekilde art arda üç kez görevden aldı.

Terfi edildi

Sol kol pacer Shaheen Shah Afridi Starc’tan kurtuldu içinde 2-35 rakamlarıyla bitirin fazla.

(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir beslemeden otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.