Pakistan T20 Dünya Kupası Kadrosunu Açıkladı, Star Batter Yedeklere Düştü

pakistan-t20-dunya-kupasi-kadrosunu-acikladi,-star-batter-yedeklere-dustu

Babar Azam Pakistan’ı ICC T’de yönetecek20 Dünya Kupası

Pakistan Perşembe günü yaklaşan ICC T20 Dünya Kupası için kadrosunu açıkladı. Babar Azam liderliğindeki taraf, son zamanlarda Asya Kupası’nda yarışan tarafa oldukça benziyor. Pakistan’ın Asya Kupası’nda Sri Lanka’ya yenilmesinin ardından birçok eski kriketçinin geri çağrılmasına destek verdiği emektar vurucu Shoaib Malik’in sevinci yoktu.

Shadab Khan Babar’ın yardımcısı, başbakan Shaheen Shah Afridi ise kadroda yer aldı. Pakistan, Afridi’nin yanında Naseem Shah, Haris Rauf, Mohammad Hasnain gibi isimlerle heyecan verici bir bowling departmanına sahip. Shahnawaz Dahani yedeklerde yer aldı.

Asya Kupası’nda oldukça kötü bir performans sergileyen Fakhar Zaman yedek listesine düştü. Test açıcı Shan Masood, Iftikhar Ahmed, Mohammad Rizwan, Asif Ali, Khushdil Shah ve diğerleri gibi kadroda yer aldı.

” -oyuncu Dünya Kupası kadrosu, en iyi vuruş yapan Shan Masood, hızlı bowling oyuncuları Mohammad Wasim Junior ve ilk kez en kısa format için yanlara dahil edildi. Shaheen Shah Afridi, Fakhar Zaman, Mohammad Haris ve Shahnawaz Dahani ise seyahat eden üç yedek olarak seçildi. ACC T22 Asya Kupası’na katılırken, Londra’da diz sakatlığı nedeniyle rehabilitasyon gören ve önümüzdeki ayın başlarında bowlinge başlaması beklenen Shaheen katılacak. 15 Ekim’de Brisbane’deki ekip,” dedi bir PCB açıklaması.

T Dünya Kupası kadrosu: Babar Azam ( c), Shadab Khan (vc), Asif Ali, Haider Ali, Haris Rauf, Iftikhar Ahmed, Khushdil Shah, Mohammad Hasnain, Mohammad Nawaz, Mohammad Rizwan, Mohammad Wasim, Naseem Shah, Shaheen Shah Afridi, Shan Masood, Usman Qadir

Tanıtıldı

Rezervler: Fakhar Zaman, Mohammad Haris, Shahnawaz Dahani

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.