İngiltere Test Kaptanı Ben Stokes, Anksiyete İlaçları Aldığını Açıkladı

ingiltere-test-kaptani-ben-stokes,-anksiyete-ilaclari-aldigini-acikladi

Ben Stokes’un dosya fotoğrafı© AFP

İngiltere Testi kaptanı Ben Stokes, zihinsel sağlık sorunlarıyla mücadelesine yardımcı olmak için her gün anksiyete ilacı aldığını açıkladı. Stokes, bir dizi panik atak geçirdikten sonra zihinsel sağlığına odaklanmak için geçen yıl kriketten uzaklaştı. 31 yaşındaki babası Ged, iki yıl önce beyin kanserinden öldü ve Stokes altı ay boyunca sporu bıraktı. Kaybın üstesinden gel.

“Bu tür şeyler için bana yardım edecek ilaç kullanacağımı hiç düşünmemiştim. Bunu söylemekten utanmıyorum ya da utanmıyorum çünkü yardıma ihtiyacım vardı Stokes, Cuma günü yayınlanacak olan bir Amazon belgeselinde,” dedi. düzenli değil ve hala her gün ilaç alıyorum. Bu devam eden bir süreç.”

Bu yılın başlarında İngiltere’nin kırmızı top kaptanı olarak atandığından beri, Stokes ve yeni Test koçu Brendon McCullum

Ancak Stokes, uluslararası kriketin amansız programıyla başa çıkmakta hala zorlanıyor.

Temmuz ayında Dünya Kupası galibi oynamanın “sürdürülemez” talepleri nedeniyle bir günlük enternasyonallerden emekli olacağını açıkladı.

Ruh sağlığı hakkındaki tartışmayı daha da açmak isteyen Stokes, en kötü durumdayken bile belgesel için filme alınmasına izin verdi.

)”Bazen insanların benimle bu tür şeyler hakkında ayrıntılara girmek konusunda biraz gergin olduklarını görüyorum. Belli bir şekilde hissedemeyeceğiniz algılanıyor, bu zihinsel olarak iyi hissetmediğinizi göstermek için bir zayıflık işareti,” dedi The Telegraph’a.

“İnsanlar yapamayacağını düşünüyor mücadele edenlere sorun. Hayır, bu iyi. Size mümkün olduğunca çok şey anlatacağım.”

Stokes, babasının ölümü sırasında İngiltere kriket hiyerarşisine kızdığını ve “yanlış için mi oynuyor” diye düşündüğünü söyledi. insanlar” çünkü kanser savaşı sırasında onu istediği kadar ziyaret edememişti.

“Yani ara verdiğim sırada kriketle gerçek bir şey yaşadım. Spora gerçekten çok kızdım çünkü babamı görebildiğimde dikte ediyordu,” dedi Stokes.

Promoted

Stokes, Perşembe günü Old Trafford’da Güney Afrika’ya karşı ikinci testte İngiltere adına forma giyecek ve ev sahibi üç maçlık seride 1-0 geride kalacak.

(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.