Commonwealth Oyunlarından Sonra Kadın Kriket Yıldızları Göz Olimpiyat Şansı

commonwealth-oyunlarindan-sonra-kadin-kriket-yildizlari-goz-olimpiyat-sansi

Avustralya Hindistan’ı yenerek CWG’de altın madalya kazandı 2028© AFP

Kadın kriketçiler, Commonwealth Oyunlarında çarpıcı bir şekilde başarılı bir başlangıç ​​yaptıktan sonra Olimpiyat zaferini kovalamak için “LA’e gitmeyi çok seveceklerini” söylüyorlar. Avustralya, Pazar günkü finalde Hindistan’ı Edgbaston’da büyük, gürültülü bir kalabalığın önünde dokuz koşuyla yenerek dünyanın en iyi takımı statüsünün altını çizdi. Yeni Zelanda daha önce bronz madalyayı almak için ev sahibi İngiltere’yi sekiz kaleyle dövdü.

Kadınlar kriketi ilk kez Birmingham’da Commonwealth Games programında yer aldı ve dikkatleri üzerine çekti. eşleşen erkekler turnuvası.

Kriket şeflerinin Twenty’yi almak istedikleri bir sır değil08 oyun — Birmingham’da oynanan versiyonu — Olimpik sporlar listesinde, 2028 Los Angeles Oyunları kadar erken bir tarihte bile

Uluslararası Kriket Konseyi başkanı Geoff Allardice, Commonwealths’in “fantastik” olduğunu söyledi 10 yarışma günleri” dolu dolu kalabalıklar önünde “kadınlar maçı için harika bir reklam” olarak nitelendirdi.

İngiltere kaptanı Nat Sciver turnuvayı kabul etti. Birmingham’da kadınlar maçı için büyük bir şans oldu.

“Bu İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları inanılmaz bir deneyim oldu ve bence kalabalık İnsanların hangi takım olursa olsun izlemeye gelmeyi gerçekten sevdiklerini gösterdi” dedi. özel ve sadece kadın kriketine yardımcı olabilecek bir şey.

“Kriketin Olimpiyatlarda olmasını çok isterim.”

Avustralya’dan Ash Gardner, Pazar günkü finalde üç kaleci alan, aynı zamanda en büyük spor sahnesinde oynama şansının da tadını çıkaracaktı. biz kriketçiler muhtemelen bu oyuna dahil olacağımızı hiç düşünmemiştik ama altın madalya ile ayrılmaktan kesinlikle çok memnunuz” dedi.

– Büyük kalabalıklar –

Gardner, Birmingham’da yapılan turnuvanın etkisinden etkilendi. “İngiltere oynamasa bile her maç kaç kişinin çıkıp izlediğine bakmanız yeterli” dedi.

“İnsanların sadece kadın kriketini desteklediğini görmek harika ve tüm bu etkinlikle ilgili en iyi şey, oyunu küresel olarak büyütmesi ve biz kriketçiler olarak bunu yapmak istiyoruz.”

Yeni Zelanda kaptanı Sophie Devine, kadın kriketçilerin “cehennem gibi bir gösteri” sergilediklerini söyledi.

“Birçok dünya etkinliğinde oynadım, bu kesinlikle gerçekten farklı ve gerçekten özel bir şeydi. ,” dedi.

“Parmaklarımız geçti, ayağımız kapıda ve birkaç İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları ve Olimpiyatlar daha var.”

İngiltere’nin kadın futbolcularının Wembley’de büyük bir kalabalığın önünde Avrupa Şampiyonasını kazanmasından bir hafta sonra, kadın sporunun bir dalganın zirvesinde olduğunu söyledi.

“İnşa edildi tam zamanlı işlerde zor sahaları yapan kadın oyuncuların yıllar ve yıllar üzerinde” dedi.

“Bugün bulunduğumuz yerde, ödülleri toplayan o dişiler platformu, temeli atmasaydık olmazdık. bizim burada olmamız için. ”

2028(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve otomatik olarak oluşturulmuştur. sendikasyon beslemesi.)

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.