Bir Hafta Logjam'dan Sonra, Yıldız Kriketçiler PCB'nin Değiştirilmiş Merkezi Sözleşmelerini İmzaladı: Rapor

bir-hafta-logjam'dan-sonra,-yildiz-kriketciler-pcb'nin-degistirilmis-merkezi-sozlesmelerini-imzaladi:-rapor

Babar Azam’ın dosya fotoğrafı© Instagram

Kaptan Babar Azam, pacer Shaheen Shah Afridi ve Mohammad Rizwan dahil olmak üzere en iyi kriketçiler, Pakistan Kriket Kurulu’nun (PCB) değiştirilen merkezi sözleşmelerini, kendileriyle yönetim kurulu arasında bir haftalık bir aradan sonra imzalamayı kabul etti. ESPNcricinfo tarafından yayınlanan bir rapora göre, oyuncu grubu Hollanda turuna çıkmadan önce, Eylül ayında Asya Kupası’ndan sonra yönetim kurulu ile yapılan sözleşmedeki birkaç madde üzerinde bir kez daha görüşmeleri şartıyla noktalı çizgileri imzaladı.

Kıdemli oyuncular sözleşmelerin birkaç yönü hakkında çekincelerini dile getirdiler.

“Bunlar, NOC süreciyle ilgili yabancı liglere katılım, Raporda, ICC etkinliklerinde görüntü hakları ve ICC etkinliklerine katılım ücretlerinden paylar ve bireysel onayların imzalanmasıyla ilgili hükümler hakkında daha fazla bilgi aranıyor” denildi.

PCB duyurdu 33 bu sezon ilk kez beyaz ve kırmızı top oyuncuları arasında bölünen merkezi sözleşmeler 2022-.

Kurulun standart uygulamasına göre, sözleşmenin kopyaları ön tur başlangıcında oyunculara verilirken Lahore’daki kampta, alt kategorilere ait oyuncuların çoğu noktalı çizgileri imzaladı ancak kıdemli yıldızlar hemen imzalamadı. Shadab Khan, Fakhar Zaman ve Hasan Ali. Oyuncular, ülkede oyuncu kadrosu olmadığı için danışmanları ve avukatları ile sözleşmelerin esasını tartışmak istedikleri için daha fazla zaman istediler.

Geçmişte Pakistan kriket oyuncuları imzaladıkları merkezi sözleşmelerin herhangi bir yönüne nadiren itiraz ettiler ve onları hemen iade ettiler.

Tarihsel olarak, Pakistan yönetim kurulu ayrıca kendi taraflarındaki sözleşmeleri düzenlerken kriketçiler ile hiçbir zaman resmi olarak müzakere etmedi.Dolayısıyla, bu yeni gelişme, kurul ve kriketçiler arasındaki denklemde bir çeşit belirteç olarak görülebilir.

Merkezi sözleşmelere göre, Aylık tutucu miktarları ve maç ücretleri çekişme noktaları arasında değildi. Tüm oyuncular Rs maç ücreti alacak. 950,372 PKR ( bir Test için yaklaşık US$4300), Rs. 515,515 Bir ODI için PKR (yaklaşık US$2300) ve PKR 838 ,22 (yaklaşık US$ ) için bir TI.

Tanıtıldı

Öte yandan , en iyi Pakistan kırmızı top kontratı için tutucu 1 PKR’dir,050,000 aylık (yaklaşık US$

ve PKR 950, (yaklaşık US$4300) karşılık gelen bir beyaz top kontratı için.

(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.