“Bu Her Zaman Özel Olacak”: Bayan Kriket Takımında Başbakan Narendra Modi, CWG'de Gümüş Kazandı

“bu-her-zaman-ozel-olacak”:-bayan-kriket-takiminda-basbakan-narendra-modi,-cwg'de-gumus-kazandi

Hindistan kadın kriket takımı Pazar günü CWG’de gümüş madalya kazandı© Twitter

Başbakan Narendra Modi Pazartesi günü Hindistan kadın kriket takımını devam eden İngiliz Milletler Topluluğu Oyunlarında gümüş madalya kazandığı için tebrik etti. Başbakan Modi, Twitter’a yaptığı açıklamada, kriket ve Hindistan’ın ayrılmaz olduğunu ve bu galibiyetin her zaman özel olacağını söyledi. Hindistan, Pazar günü Edgbaston, Birmingham’da 9 koşuyla Avustralya’ya karşı altın madalyayı kaybetmişti.

“Kriket ve Hindistan birbirinden ayrılamaz. Bayan kriket takımımız CWG aracılığıyla mükemmel kriket oynadı ve eve getirdiler. prestijli Gümüş madalya. Kriketteki ilk CWG madalyası olan bu madalya her zaman özel olacak. Tüm ekip üyelerine parlak bir gelecek için en iyi dileklerimle.” tweeted PM Modi.

Kriket ve Hindistan ayrılamaz. Kadın kriket takımımız CWG aracılığıyla mükemmel kriket oynadı ve eve prestijli Gümüş madalyayı getirdiler. Kriketteki ilk CWG madalyası olan bu madalya her zaman özel olacak. Tüm ekip üyelerine parlak bir gelecek için en iyi dileklerimle. pic.twitter.com/jTeJb9I9XB

— Narendra Modi (@narendramodi) 8 Ağustos 2022Avustralya kaptanı Meg Lanning ilk vuruşu seçti ve Mooney’nin vuruşu sayesinde 161/8 pozisyonunu aldı. koşar. Hindistan için, Renuka Singh ve Sneh Rana ikişer küçük kapıyla geri döndüler.

190 kovalamacasında , Hindistan sürücü koltuğundaydı ve Harmanpreet Kaur ve Jemimah Rodrigues güçlüydü. Ancak, taraf 118/2’den 161’e çöktü. her şey yolunda ve sonunda Avustralya bir galibiyet aldı.

Hindistan için kaptan Harmanpreet bir vuruşla birinci oldu .

Tanıtılan

Pazar gününün erken saatlerinde Yeni Zelanda, İngiltere’yi yenerek bayanlar kriketinde bronz madalya kazandı.

Gümüş kazandıktan sonra Harmanpreet NDTV’ye konuştu ve şunları söyledi: ” Evet kesinlikle hepimiz için büyük bir an.İlk defa katılıyorduk ve bu turnuvayı oynama şeklimiz izlemek harikaydı.Altın madalyaya yakındık ama bir kez daha yaptığımız hataları yaptık. büyük turnuvalarda oynuyorlar. Biliyorsunuz, düşük dereceli vuruşlar üzerinde çok çalışmaya devam etmeliyiz. Önümüzdeki turnuvalarda başarılı olacağımıza eminim. Bu gümüş madalyanın çok önemli olduğunu düşünüyorum, bu kesinlikle genç kızları eve motive edecek ,” dedi Harmanpreet.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.