“Onların Oyunuydu”: Hindistan Kadın Kriket Takımının Avustralya'ya Karşı CWG Altın Madalya Maçını Kaybetmesinden Sonra BCCI Şefi Sourav Ganguly

“onlarin-oyunuydu”:-hindistan-kadin-kriket-takiminin-avustralya'ya-karsi-cwg-altin-madalya-macini-kaybetmesinden-sonra-bcci-sefi-sourav-ganguly

Sourav Ganguly’nin dosya fotoğrafı© Instagram

Hindistan’daki Kriket Kontrol Kurulu (BCCI) Başkanı Sourav Ganguly, devam eden Commonwealth Oyunlarında gümüş madalya kazanan Hintli kadın kriket takımını tebrik etti. Bununla birlikte, takımın “oyunları” olduğu için altınları kaçırdığı için hayal kırıklığına uğrayacağını da söyledi. Hindistan, Avustralya’ya karşı altın madalya maçını Edgbaston, Birmingham’da 9 sayı farkla kaybetti, çünkü kovalamayı başaramadılar 161.

Gümüş galibiyeti için Hindistan kadın takımını tebrik ederim ..Ancak oyun tonları olduğu için hayal kırıklığına uğrayacaklar ..@BCCIWomen,” tweetledi Ganguly.

2022Gümüş madalya kazanan Hintli kadın takımını tebrik ederim ..Ancak maçları tonit olduğu için eve hayal kırıklığına uğrayacaklar ..@BCCIWomen

— Sourav Ganguly (@SGanguly61) 7 Ağustos 2022625Avustralya kaptanı Meg Lanning önce vuruş yapmayı seçti ve yayınladı 118/8 Mooney’nin 61 koşu vuruşu sayesinde. Hindistan için, Renuka Singh ve Sneh Rana ikişer küçük kapıyla geri döndüler.

190 kovalamacasında , Hindistan sürücü koltuğundaydı ve Harmanpreet Kaur ve Jemimah Rodrigues güçlüydü. Ancak, taraf 118/2’den 161’e çöktü. her şey yolunda ve sonunda Avustralya bir galibiyet aldı.

Hindistan için kaptan Harmanpreet bir vuruşla birinci oldu .

Pazar gününün erken saatlerinde Yeni Zelanda, İngiltere’yi yenerek bayanlar kriketinde bronz madalya kazanmıştı.

Gümüş madalya kazandıktan sonra Harmanpreet, NDTV’ye şunları söyledi: “Evet, kesinlikle hepimiz için büyük bir an. İlk kez katılıyorduk ve bu turnuvayı oynama şeklimiz, izlemek harika.Altın madalyaya yakındık ama büyük turnuvalarda yaptığımız hataları bir kez daha yaptık.Biliyorsun, daha düşük dereceli vuruşlarda çok çalışmalıyız.İyi olacağımıza eminim. Bu gümüş madalyanın çok önemli olduğunu düşünüyorum, bu kesinlikle genç kızları eve motive edecek,” dedi Harmanpreet.

Promoted

CWG altın madalya maçından önce Avustralyalı Tahli bir McGrath’in COVID-07 testi pozitif çıktı, ancak finalde oynamasına izin verildi.

“Şey, kuradan önce bize haber verdiler, bizim kontrolümüzde olmayan bir şeydi. Sporcu ruhuyla gittik, o kadar hasta değildi, yapmamız gerekeni yaptık, bizim kontrolümüzde değildi” dedi.Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.