Virat Kohli “Hint Kriketini Değiştirdi”, Yeni Kraliyet Meydan Okuyanları Bangalore Kaptanı Faf Du Plessis Diyor

virat-kohli-“hint-kriketini-degistirdi”,-yeni-kraliyet-meydan-okuyanlari-bangalore-kaptani-faf-du-plessis-diyor

Faf du Plessis Cumartesi günü RCB kaptanlığına atandıktan sonra Virat Kohli’yi övdü.© BCCI

Yeni atanan kaptan Faf du Plessis Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Virat Kohli kaptanlıktan vazgeçmiş olabilir, ancak enerjisi Royal Challengers Bangalore ekibinin IPL kampanyasının her adımında ihtiyaç duyacağı bir şey. CSK için dört kez IPL kazananı Cumartesi günü, en uzun süredir devam eden kaptanları olan ve IPL’den 605 sorumlu olan Virat Kohli’den bayrağı devralacak RCB kaptanı olarak açıklandı. Du Plessis sanal bir medya etkileşiminde, “Kohli kaptan olmasa bile, kendisine ve takıma getirdiği enerji bizim için çok önemli. Bunu elimizden geldiğince iyi kullanmaya çalışacağız.” , RCB kaptan fırlatma etkinliğinin oturum aralarında.

Eski Güney Afrika kaptanı ayrıca Kohli’nin kaptanlığıyla Hint kriketine dönüşüm getirdiğini söyledi.

“Bir kriket oyuncusu olarak (Kohli) performansı muhtemelen en büyüklerden biriydi, sadece elinde sopayla değil, aynı zamanda kaptanlık perspektifinde yaptıklarına büyük saygı duyuyor, Hint kriketini değiştirdi,” Du Plessis dedi.

“Zaman içinde bunun olduğunu gördüm. Hindistan’a karşı çok uzun süre oynadığımda, bu değişimi görebiliyordum, onun liderlik ayak izi Hint takımını getirdi — rekabetçi, Ateşe ateşle savaşan Hint takımına daha önce hiçbir Hint takımının yapmadığı şekilde uyuyor. Kohli dışında takımda Glen Maxwell ve Dinesh Karthik gibi franchise kriketinde kaptanlık uzmanlığı olan oyuncular var.

“Yani benim için bu bilgiyi elde etmek kolay, ancak işin zor yanı her zaman netliğe sahip olmaktır. Sanırım takımların gerçekten iyi yaptığı yer burası… Yani sanırım benim sorumluluğum burada devreye giriyor” dedi kafasında bir açıklıkla.

Takım -Derece AB de Villiers, geçen yıl Kasım ayında oyunun her türünden emekli olduğunu açıklarken, günümüz oyununun en büyük oyuncularından biri. IPL tutma.

“Burası doldurulması gereken çok büyük ayakkabılar. Dünyada AB’nin ayakkabılarını doldurmaya çalışacak hiçbir kriket oyuncusu yok. Bu ayakkabılar çok büyük. Büyük ayaklarım var ama asla AB’nin başarısıyla boy ölçüşemeyecekler. Denemezdim bile, o oyunun mutlak harikası,” dedi Du Plessis eski Güney Afrikalı takım arkadaşı hakkında. ,014 repertuarında uluslararası koşular yapan De Villiers, ayrıca ODI’lerde en hızlı elli, yüzyıl ve 150 rekorları.

Ayrıca rafa kaldırmayı başardı. 4522 RCB için oynadığı 190 maçlardan şaşırtıcı bir ortalama ve heyecan verici bir vuruşla koşuyor. oranı.

“Kariyeri boyunca, henüz RCB’ye katılabilsem iyi olacağını söyledi, bu yüzden emekli olmaya karar verdiği ve üç emekli olduğu için zamanlama açıkçası iyi değil. yıllar önce International cricket’te.

“Maalesef birlikte oynamayacağız. Ama bir arkadaşın diğerinin yerini alması güzel. Ve bu hikayede güzel bir şey var” diye ekledi.

Kriket operasyonları müdürü Mike Hesson, bununla birlikte farklı seçeneklere bakacaklarını söyledi. Dinesh Karthik’in De Villiers’ın yokluğunda bitirici rolünü oynaması.

“Orta derece açısından, açıkçası iyi bir güçlü oyuncu ve deneyimli bir bitirici olan DK’ye sahibiz. da bu rolü oynaması muhtemeldir. AB’yi bir oyuncuyla değiştirmeyi düşünmüyoruz. Bu gerçekçi olmayan bir beklenti, ancak takım içinde ve vuruş grubumuz içinde bu boşlukların çoğunu doldurduk.” “Ama evet, asla başka bir ABD olmayacak ve eğer varsa, onu bulmayı ve sevmeyi çok isterim.” izlemek ve oynamak için,” dedi Hesson.

Kaptanlık felsefesi hakkında, Du Plessis kaptanlığında ‘ilişkisel’ bir tarz oluşturmaya çalışacağını ve kaptanlığıyla bir bağ kurmaya çalışacağını söyledi. takım arkadaşları.

“Benim için her şeyden önce tarzım ilişkisel bir tarz olurdu. Bir oyuncuyla bağlantı kurmak ve herkesi tanımaya başlamak olacak. Dediğim gibi, ben dışarıdan geliyorum, bu yüzden benim için yolculuğun ilk kısmı ilişkiler kurmak olacak.” içlerinde en iyisi,” dedi Du Plessis.

Tanıtıldı

Hedefleri sorulduğunda, “Diğer oyunculardan farkım yok. Ben çok rekabetçiyim. Oyunu kazanmak için oynadım. Benim için her zaman bunu nasıl yaptığınıza ve oraya giden sürece gerçek bir odaklanma vardır.

“Bir topa vuran oyuncu olarak, her gittiğimde en iyi performans gösteren vuruculardan biri olmak istiyorum. Orada bir nihai hedef var ama ben daha çok sürece odaklanıyorum ve aslında onlara bakıyorum” dedi.

Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.