“Bu Küçük Kapıda Negatif Oynayamaz”: Shreyas Iyer Hindistan-Sri Lanka 2. Testinin 1. Gününde 92-Run Knock'ta

“bu-kucuk-kapida-negatif-oynayamaz”:-shreyas-iyer-hindistan-sri-lanka-2-testinin-1.-gununde-92-run-knock'ta

Shreyas Iyer attı 92 Cumartesi günü Sri Lanka’ya karşı ilk vuruşta Hindistan için.© BCCI

Karşı atak vuruşu, Sri Lanka’ya karşı yapılan ikinci Testte Hindistan’ı sürücü koltuğuna oturttu ve Shreyas Iyer, savunma zihniyetiyle vuruş yapmanın M Chinnaswamy pisti gibi zorlu küçük kapılara yardımcı olmadığını iddia etti. Iyer’in baskı altındaki hırçınlığı 92 Hindistan’ı sonra 126’a yönlendirdi. takım 126 beş için mücadele ediyordu. Korkusuzca vuran Iyer, sık sık kaleye hücum etti ve bunun spini engellemek için en iyi strateji olduğunu söyledi. Iyer, oyunun açılışından sonra medyaya yaptığı açıklamada, “Vuruş yapmak için dışarı çıktığımda planım spini azaltmaktı (dönüşü engelle), bu yüzden adım atmaya karar verdim” dedi. orta kütüğün üzerinde duruyordum, küçük kapı boyunca kesiyordum ki dönüşü kapatabileyim ve orta kapı alanında tek bir tane çekebileyim ve bunu yaptığımda kendime güveniyorum.

İyer, olumsuzluğun vuruşu etkilemesine izin vermenin onun tarzı olmadığını, bu yüzden hücum içgüdülerini desteklediğini söyledi.

“Topu savunan oyuncuların çentik atma şansı çoktu. Top aşağıdaydı ve küçük kapı üzerinde değişken sekmeler vardı. Bu kalede negatif oynayamazsınız, savunmaya devam edin top.

“Sahaya çıktığınızda bu olumlu niyete sahip olmanız gerekir ve küçük kalenin o kadar iyi olmadığını ve bariz bir şekilde melon dostu olmadığını bilirsiniz, bu yüzden benim zihniyetim şuydu: her topu kendi değerine göre oynayın ve her topa koştuğum için.”

İkinci Test yüzyılını kaçırdı ama pişman değil, büyük resme bakıldığında, vuruşunun takıma yardımcı olduğunu söyledi.

“Yüz tanesini kaçırdığım için hayal kırıklığına uğradım, ancak takımın bakış açısından bakarsan, toplamda çok iyi bir dövüşe ulaştık, ki bu 190 özellikle bu küçük kapı üzerinde. Ve ciddiyim, hiç pişman değilim. Sahada oynadığımda takım için oynuyorum, kendim için oynamıyorum.

“Sonuçlar benim için önemli, takım arkadaşlarım, kaptanım, antrenörlerim hepsi çok iyi. boyunca gerçekten destekleyici ve gerçekten önemli olan bu. Ve ellinin bir asır gibi olduğunu hissettim çünkü kutladığım bir asır gibiydi benim için” dedi.

İyer de öyle olduğunu söyledi. İlk günden itibaren iplikçilere hekp sunan bu tür küçük kapılara hazırlanmak kolay değil.

“Bombay’da (Mumbai), sıçrama tempolu ama burada biraz durdu. değişkendi ve aslında bu tür küçük kapılara hazırlanamazsınız. iyi bir gün geçirmeniz ve dışarı çıkmayı düşünmediğinizi görmeniz gerekir. Bu düşünceye bir kez girdiğinizde, bacaklarınızı veya ellerinizi hareket ettiremezsiniz. ” Iyer ayrıca bir Test maçının ilk gününün ağırlıklı olarak spinner’ların lehine olmasına aldırış etmedi.

“Şampiyonanın bakış açısından, açıkçası her maçı kazanmak istiyorsun ve bunu yapabilirsin’ Böyle zorlu küçük kapılar koymadıkça başarılamaz.

“Günlerde her formatta ve oynadığınız her küçük oyunda zorluklar olduğu için gerçekten mutluyum. Bu tür küçük kapıları keşfetmek ve en üst düzeyde performans göstermek eğlenceli,” diye imzaladı.

Siraj, Team India balonundan çıktı

Tanıtılan

Pacer Mohammed Siraj, Hindistan Test ekibinin biyolojik balonundan serbest bırakıldı ve bir sonraki IPL baskısı için Mumbai’deki RCB takım arkadaşlarıyla bağlantı kurmadan önce ailesiyle Haydarabad’da birkaç gün daha geçirmesine izin verdi.

Üç gün içinde tamamlanması beklenen ikinci Testin, tüm Team India oyuncularının ilgili franchise’larına katılmadan önce birkaç gün daha eve gitmelerine izin vereceği anlaşılıyor.

Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.