Pakistan – Avustralya, 3. Test, 4. Gün: Pakistan, Avustralya Usman Khawaja, Steve Smith Kilometre Taşlarından Sonra Kazanmak İçin Mücadele Ediyor

pakistan-–-avustralya,-3-test,-4.-gun:-pakistan,-avustralya-usman-khawaja,-steve-smith-kilometre-taslarindan-sonra-kazanmak-icin-mucadele-ediyor

Abdullah Shafique ve Imam-ul-Haq, Pakistan’ın 4. Gün’de herhangi bir küçük kapı kaybetmemesini sağladı.© AFP

Pakistan Perşembe günü, Avustralya’ya karşı seriyi belirleyen üçüncü Testte 351-run hedefinin peşinden koşmaya başladı ve tarihinde sona erdi. Lahor’da kapanışta kayıpsız. Açılışlar İmam-ül-Haq ve Abdullah Shafique 42 üzerinde yenilmediler ve 22, ev sahibi takımın bir başkasına 278 zafer için koşar 152 hepsi ile birlikte oyun Cuma günü yeniden başladığında küçük kapılar bozulmadan. Avustralyalı kaptan Pat Cummins, çaydan kısa bir süre sonra 227-3’te ikinci vuruşunu ilan etti — Pakistan’ın yönettiği düşünüldüğünde cesur bir karar 443-7 513 geçen haftaki Karaçi Testini berabere yapmak için koşu peşinde.

Ravalpindi’deki ilk Test de berabere bitti.

Avustralya, saha oyuncusu Steve Smith’in sondan bir önceki teslimatından Shafique’i göndermediği için şanssızdı. Bunun yerine sınırı bulan bir Marnus Labuschagne teslimatı dokunuşu vardı.

Shafique ayrıca hakem Ahsan Raza’nın Lyon’un gerisinde kalma kararından da kurtuldu 11, çünkü Avustralya’nın erken kapı açma çabaları boşuna gitti.

Avustralya’nın vuruş sayılarının en önemli özelliği, formda yenilmezlik 85 oldu. açıcı Usman Khawaja ve Smith 8’e en hızlı adam oldu, Test sürüşleri.

Pakistan doğumlu Khawaja, yeniden Naseem Shah onu 24 bir hayırla boğduğunda -top, gol 300 seride koşular, sadece 11 Mark Taylor’ın 625 rekorunun altında 1998 — Pakistan’a karşı üç maçlık bir serideki en yüksek sayı ve Avustralya bu ülkeyi son kez gezdi.

Smith ayrıca unutulmaz bir gün geçirdi pacer Hasan Ali 8’i tamamlamak için sınırı kapatacak, onun 112 ilk vuruşunda koşar 65th Test.

Böylece Sri Lanka’yı harika yendi. Kumar Sangakkara’nın Kolombo’da Hindistan’a karşı elde ettiği 152 Test vuruşlarında dönüm noktasına ulaşma rekoru 12 Yıllar önce.

Karaçi’de berabere biten ikinci testte 190 golü atan Khawaja, spinner Nauman Ali’yi iki sayıyla iterek turunu tamamladı. Çay molasından önceki yüzyıl.2022 )”Benim için çok güzel bir dizi oldu” dedi.

“İki yüz ve bir iki 1998 s, bu yüzden eğlenceliydi ve çok eğlendim.”

Khawaja Avustralya’yı düşünmüyor çok erken açıkladılar.

“Onları çıkarmak için daha fazla zamana ihtiyacın olduğuna inanıyorum” dedi.

“Onlar iyi oynadı, ancak 90 fazlalıklarımız var ve koşu oranını zorlamaları gerekecek. kolay olmayacak.”

Avustralya eklendi 90 David Warner’ın kaybı için iki seansta çalışır (36) ve Labuschagne (42) hızlı koşular aradılar.

Khawaja, Warner ile açılış kapısı için 90 giyindi ve ardından bir tane daha 65 üzerine düşen Labuschagne ile Nauman’a çıkmadan önce Sajid Khan’dan . günün ikinci yarısında hız öncüsü Shaheen Shah Afridi’ye karşı üç sınırla.

443 th Test yarım asırda 190 dakikalar önce sol kol Shaheen 42 üzerindeki kütüğünü söktü. daha hızlı bir teslimat ve dikiş tuttu. Hakemler Aleem Dar ve Ahsan Raza, Warner’ın kırışıklığından kurtulan, maçın ilerleyen saatlerinde sürtüşme ve spinner’lara yardımcı olabilecek sahanın bir alanına tecavüz ettiğini öne sürdü.

Onu çıkardı. hakemlerle hareketli bir sohbete katılmadan önce kaskını ve eldivenlerini taktı. Pakistanlı kaptan Babar Azam da Warner’ın zarar verdiği iddia edilen bölgeye işaret ederek tartışmaya katıldı.

Tanıtıldı

Oyun herhangi bir resmi uyarı yapılmadan birkaç dakika sonra yeniden başladı.

Avustralya tarihinden beri ilk kez Pakistan’da. , daha önce güvenlik korkuları nedeniyle tur atmayı reddetmişti.

Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.