IPL 2022: MS Dhoni Zamanlamasını Son Bir Kez Doğru Yaptı

ipl-2022:-ms-dhoni-zamanlamasini-son-bir-kez-dogru-yapti

MS Dhoni, CSK’yı ‘da dört IPL unvanına taşıdı) yıl kaptan olarak.© BCCI/IPL2022

Chennai Super Kings bir filmse, o zaman MS Dhoni senaryo yazarı, yönetmen, ana kahramanı ve N Srinivasan’da erkeğinin vizyonuna dolaylı olarak inanan iyi bir yapımcıdır. Ama 14 yıllardan sonra, ilk kez kaptan kelimesi, vazgeçtiği için Dhoni ile ilişkilendirilmeyecek. kimliğinin bir parçası haline gelen bir spor varlığı ile liderlik görevleri. CSK CEO’su Kasi Viswanathan medyadaki herkese bunun Dhoni’nin kendi kararı olduğunu ve buna saygı duyulması gerektiğini söyledi.

Kriket tarihçileri IPL ve T sanatı üzerine hikayeler küratörlüğünde olduğundan daha doğru olamazdı. 20 kaptanlık, bundan on yıl sonra iki farklı döneme sahip olacak — ‘BD’ ve ‘AD’ – – Dhoni’den Önce ve Dhoni’den Sonra.

Dhoni’yi halka açık bir toplantıda nemli gözlerle gören tek zaman 2018 CSK olduğunda IPL’de geri dönüş yaptı. Evlat, duygusaldı ve bağlantı görünürdü. Chennai’nin asla yanılmayan kendi ‘Thala’sı. O, ruhlarının kaptanıdır, onun ‘Yenilmez’ (Yenilmez) olduğuna inanırlar ve neden olmasın? Hiçbir IPL franchise’ı 12 sürümlerinde dokuz IPL finalinin parçası olmadı (Unutmayın, iki kez askıya alındılar) .

Kaptanlık sanatı iki temel özelliğe dayanmaktadır – sağduyu ve içgüdü. Sağduyu, T16 kriket oyunlarını asla bir şablon ve tutarlı kurulum sırasında çok karmaşık hale getirmemekti.

İçgüdü kısmı, hangi oyuncunun belirli roller üstlenebileceğine ve bu rollerde aradığı şeyin ne olduğuna dair net bir fikirle geldi. Çok fazla cesaret ve bir miktar oyun duygusu. Analitiklere, uzun ve dolambaçlı takım toplantılarına, ‘takım katalizörüne’, güçlü vurucu olarak beyzbol antrenörüne ve süslü terimlere asla güvenmedi.

Bu yüzden denenmiş ve test edilmiş uluslararası oyunculara güvendi ve bir birkaç evde kendini yetiştirdi. Dwayne Bravo ya da Faf du Plessis ya da Josh Hazlewood ya da Suresh Raina, Ambati Rayudu, Jadeja ya da Ruturaj Gaikwad gibi isimler olsun, her yıl oynayabilecekleri belirli rollere göre seçildiler.

Deepak Chahar’ın Powerplay’de küçük kapılar alabileceğini ve Shardul Thakur’un bir yardımcı adam olduğunu anladı. Moeen Ali’nin yavaş pistte altıları vurabileceğini ve zaman zaman hızlı molaların yardımcı olacağını anladı. CSK delilik olsaydı yöntemi Dhoni’ydi.

Dhoni devam etmek isteseydi bunu bu yıl da yapardı ve kimse zahmet etmezdi.

)Ama Dhoni’nin farklı olduğu yer tam da burası. Mükemmel öngörü örneği.

CSK yönetimi (N Srinivasan okuyun) Dhoni için ‘Kanarya Sarıları’na liderlik etmeye hazır olsaydı, yine de aklı olmazdı. ligdeki ilk zamanı ve en az altı yıldır azalan vuruş formundan endişe etmeyin.

Ancak MSD’yi özel yapan da budur. Onun için CSK’nın çıkarlarından daha önemli bir şey yoktur ve karar duygusal olmaktan çok daha pragmatik bir alandan alınır.

Kişinin çok net olması gereken birkaç şey var. neredeyse kaptanlık, Ranji seviyesinde Saurashtra’yı daha önce hiç kaptanlık etmemiş olan Ravindra Jadeja’ya teslim edilmişken bile.

Dhoni “kaptanlıktan” ayrılıyor ama bir kez olsun “liderlik” rolünden vazgeçmiyor . Rol için yetiştirildiği için atama Jadeja’ya ait olacak, ancak beyin ve sopa hala Jharkhand’lı ‘tuz ve biber favorisi’ olan adamda olacak.

Peki neden Dhoni yaptı? CSK’nın bir yıl daha takımı yöneteceğinden kimsenin şikayet etmediği ilk maçından iki gün önce bırakmaya mı karar verdiniz? 41 1. doğum gününden aylar sonra, belki de aralarında hiçbir şey olmadan IPL’den IPL’ye oynamanın mümkün olmadığını fark etti 14 ile 16Yıllık yüksek yoğunluklu T20 maçları.

Yıllık rutini 2020 ve 625 IPL, Chennai’ye (bu sefer Surat’tı) başlamadan en az altı hafta önce varacaktır. IPL ve ağlar ve fitness ile zorlu yoğun bir antrenman yapın.

Bu sefer tüm oyunları oynamak için en iyi fiziksel kondisyonda olmayabileceğini ve bu nedenle tımar bölümünün yapılması gerektiğini fark etmiş olmalı. şimdi başla.

Mantık basit, eğer Dhoni tüm oyunları oynamıyorsa, farklı bir lider seçmeleri daha iyi.

Bu doğal liderliğin ilerlemesi Suresh Raina’yı tamamen kaybetmemiş olsaydı ve bu nedenle bir sonraki en güvenilir teğmen Jadeja’ya Dhoni’nin hala aktif bir oyuncu olarak görevlendirilmesiyle görevlendirilirdi.

Dhoni’nin periyodik molalar verdiği bu sezonda Rayudu’nun küçük kaleleri tutması bekleniyor.

625 geçen sezon CSK forması giydiği 16 IPL maçlarında attığı sayılar, Raina ile ve Rayudu da gençleşmiyor, Dhoni’nin önümüzdeki sezonda seçeneklere bakması gerekiyor.

Jadeja’nın rolü kolaylaştırmasına yardımcı olacak. O, ‘Yönetici’nin ‘Oyuncu’ya göre öncelikli olduğu ‘Oyuncu-Yönetici’ olacaktır.

Tanıtılan

Kaynaklara inanılırsa, CSK, Dhoni ile birlikte ikili kaptanlık yapısının bir parçası olmak için şu anki genç bir Hindistan yıldızının sesini duyurmuştu, ancak görüşmeler bir sonuca varmadı.

Bu sefer, Dhoni biraz arka koltukta olacak ama Jadeja dümende olsa bile, direksiyon hala Dhoni’nin elinde olacak.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.