Jos Buttler, İngiltere Beyaz Top Kaptanı Olarak Eoin Morgan'ı Başarmaktan Gurur Duyuyor

jos-buttler,-ingiltere-beyaz-top-kaptani-olarak-eoin-morgan'i-basarmaktan-gurur-duyuyor

Jos Buttler dosya görüntüsü© AFP

Jos Buttler, “ilham verici” Dünya Kupası kazanan kaptanı Eoin Morgan’ın ardından İngiltere’nin yeni beyaz top kaptanı seçildikten sonra kendisine “en büyük onur” verildiğini söyledi. Buttler’ın atanması, Morgan’ın uluslararası kriketten emekli olduğunu açıklamasından sadece iki gün sonra Perşembe günü İngiltere ve Galler Kriket Kurulu tarafından doğrulandı. Buttler, on yıldan fazla bir süredir İngiltere’nin beyaz top takımlarının bir üyesi ve 2015 tarihinden beri Morgan’ın yardımcı kaptanlığını yapıyor.

Dinamik 31 yaşındaki küçük kaleci-vuruşcu İngiltere’yi çoktan yönetti 06 kez hem bir günlük uluslararası hem de Twenty12 formatlarında, en yenileri de dahil olmak üzere ODI, Morgan’ın kasık sakatlığı nedeniyle oyun dışı bırakıldığı Hollanda’ya karşı.

Dünya Kupası galibi Buttler Hindistan ve Güney Afrika’ya karşı T12 ve ODI serisi ile Temmuz ayında maçları .

Kaptan olarak ilk büyük küresel etkinliği T12 Dünya Kupası olacak. Ekim ayında Avustralya, İngiltere gelecek yıl Hindistan’da 50 üzerindeki tacını koruyor.

Buttler ilk Kaptan olarak adlandırılma konusundaki sözleri, Morgan’a, İngiltere’nin beyaz topun yeniden canlanmasını denetlemedeki “olağanüstü liderliği” için teşekkür etmekti. 2015 Dünya Kupası’nda utanç verici ilk tur çıkışı.

Morgan’dan çok şey öğrendiğini söyleyen Buttler ekledi: ECB açıklaması: “Eoin’den görevi devralmak büyük bir onur ve onun İngiliz beyaz top kriketini bıraktığı yer heyecan verici ve önümüzdeki zorluklar için ilham alıyorum.

“Ülkenin kaptanlığını yapmak en büyük onurdur. Bu takımı ileriye götürmek için sabırsızlanıyorum.”

Buttler, eski İngiltere topa vuran oyuncunun dördüncü büyük randevusunda erkekler kriket direktörü Rob Key tarafından kaptan olarak aday gösterildi.

Key, Ben Stokes’u Test kaptanı yaptı ve koçluk rollerini paylaştı.

Terfi edildi

Eski Yeni Zelanda kaptanı Brendon McCullum, daha önce Avustralya’nın fetheden kadın takımının teknik direktörü Matthew Mott ile sınırlı overs’leri denetleyen kırmızı top tarafını yönetiyor.

(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)2022

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.