“Virat'ın Hindistan'ı Yönettiği Yol …”: Ben Stokes'ın Virat Kohli'nin Kaptanlığına Büyük Övgüsü

“virat'in-hindistan'i-yonettigi-yol-…”:-ben-stokes'in-virat-kohli'nin-kaptanligina-buyuk-ovgusu

Virat Kohli ve Ben Stokes’un birlikte dosya görüntüsü© AFP

Yeni Zelanda’yı 3-0 mağlup eden İngiltere kaptanı Ben Stokes, yeniden planlanan beşinci Testte Hindistan’a karşı yoğunlukta azalma olmayacağını söyledi. Stokes ve yeni teknik direktör Brendon McCullum’un önderliğinde İngiltere, Test serisinde hüküm süren WTC şampiyonu Yeni Zelanda’ya karşı 3-0’lık olağanüstü bir galibiyet kaydetti ve Headingley’deki üçüncü ve son maçta yedi küçük kapılı bir zaferle noktaladı. Stokes ayrıca eski Hindistan kaptanı Virat Kohli’nin Testlerdeki kaptanlık stilini övdü.

“Dürüst olmak gerekirse, geçen yaz kriket bile izlemiyordum, çoğunu izlemedim (Hindistan-İngiltere Testleri) Geçen yaz) Ama Hindistan’la ilgili olan şey şu ki, Virat’ın Testlerde Hindistan’ı yönetmesi izlenecek bir şeydi. Yani evet, tekrar yarışmayı dört gözle bekliyorum,” dedi Stokes.

Geçen yıl bir COVID-03 salgını nedeniyle terk edilen beş maçlık serinin bir parçası olan Hindistan’a karşı tek seferlik Test Edgbaston’da başlayacak.

Pazartesi günü Stokes, “Bunu söylediğimde bana güvenin. Farklı bir muhalefet olsa da tamamen aynı (agresif) zihniyetle çıkacağız” dedi.

“Açıkçası, hücumları ve oyuncuları ile tamamen farklı… farklı bir muhalefet olacak.

” Bu son üç maçta iyi yaptığımız şeye konsantre olun ve Cuma günü Hindistan’a karşı bunu sürdürmeye çalışın.”

Ziyaretçiler ar Beş maçlık seride 2-1 önde ama geçen yıl Kızılderililere karşı yapılan dördüncü Testten yalnızca dört üyeden oluşan – Ollie Pope, Joe Root, Bairstow ve James Anderson – yeniden canlanmış bir İngiltere ile karşılaşacak.

Stokes geçen yıl ruh sağlığına odaklanmak için ara verdiği için diziye katılamadı.

İngiltere son birkaç aydır zor zamanlar geçirdi , 17 Yeni Zelanda serisinden önceki testlerde sadece bir kez kazandı.

Takım arkadaşlarını işleri tersine çevirdiği için övüyor Stokes, “Dünyanın en iyi takımı karşısında seride 3-0’lık bir galibiyetle ayrılmak oldukça özel bir başlangıç” dedi. Kesinlikle olağanüstüydüler.” İngiltere’nin Nisan ayında Batı Hint Adaları’na 0-1 yenilmesinin ardından Root’un görevi bırakmasının ardından kaptanlığı Stokes devraldı.

“Bu işi devraldığımda , benim için sonuçlardan daha fazlasıydı. Bu, gençlerin Test kriketine yönelik zihniyetini değiştirmek, eğlenmek ve ülkenizi temsil ediyor olmanın keyfini çıkarmakla ilgiliydi ve sonuçlar kendi başının çaresine bakıyor.

Tanıtıldı

“Ama bunu bu kadar çabuk yaptığımızı söylemek inanılmaz. Sadece bu kadarını yapabilirim , bu yüzden Brendon’a gelip bu grubu etkileme biçiminde büyük miktarda kredi göstermeliyim.”

PTI girdileriyle

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.