Joe Root Ve Jonny Bairstow, İngiltere'yi Hindistan'a Karşı Unutulmaz Bir Galibiyet İçin Rotaya Koydu

joe-root-ve-jonny-bairstow,-ingiltere'yi-hindistan'a-karsi-unutulmaz-bir-galibiyet-icin-rotaya-koydu

Jonny Bairstow ile Joe Root, 4. Gün oyununun bitiminden sonra.© AFP

Joe Root ve Jonny Bairstow, Jasprit Bumrah’ın yeniden planlanan beşinci Testin dördüncü gününde gösterdiği parlaklığa rağmen İngiltere’yi Hindistan’a karşı çığır açan bir koşu kovalamacasına soktu ve Pazartesi günü Birmingham’da uygun bir seri finali hazırladı. Kaptan Bumrah, İngiltere’nin açılış oyuncuları Alex Lees’in (125 ardından öğle yemeği molasının her iki tarafında da küçük kapılarla Hindistan’ı oyuna geri getirdi. kapalı 65) ve Zak Crawley (07 kapalı 76) sonunda bir form buldu ve bir paylaştı. -kayıt peşinde koş 378-koş hedef. 107/0’dan kısa süre sonra oldu) Root’un tehlikeli ikilisinden önce (245 vuruş yapma 112) ve Bairstow ( 76 vuruş yapıyor 87) bir buyrukla Kızılderilileri hüsrana uğrattı 150 -sadece 150 topları çalıştır.

İngiltere 198 dördüncü günde kütüklerde üç kişi için, çok gettable’a ihtiyaç duyuyor 107 bir seri tesviye zaferi için koşuyor. Ben Stokes-Brendon McCullum’un kriket okulunun ayırt edici özelliği haline gelen saldırganlık ile oynadı. .

Bairstow, kim 46 hayatına atıldı. tarafından Hanuma Vihari tarafından yapıldı ve Hindistan’a bunun için pahalı bir ödeme yaptı. buradan. Hindistan’ın ikinci devredeki bowling performansı, seri açılışını kazandıktan sonra hedefi iki kez koruyamadıkları Güney Afrika’daki mücadelelerini andırıyordu.

Hindistan, İngiltere’yi bazı kötü atış seçimi için olmasaydı, beşinci günde. Güne üç kişilik 125 ile başladıktan sonra, Hindistan için dışarı çıktı. ikinci vuruşta.

Hindistan ilk iki over dışında son seansta çok az şey yaptı. Bumrah, Ollie Pope’u, Root’un almak için olmayan bir single için gittikten sonra Lees’in tükenmesinden önce yakalamıştı. .

Ateş altında İngiltere’nin açılış oyuncuları Lees ve Crawley de İngiltere’yi 245 almak için çok olumlu niyet göstermişlerdi. bir çay için. Hindistan, Bumrah’ın Zak Crawley’i temizlemesiyle seansın sonuna doğru atılım yapmayı başardı (65 kapalı 76), kim bir teslimat uzun sürmeye başlayınca bir izni yanlış değerlendirdi.

Hindistan öğle yemeğinden sonra sadece 8,5 fazla tüketebildi. Kuyruk ilk vuruşlara kıyasla sallanmadı, ancak küçük vuruşları hediye eden uzman vuruşlar Hindistan’ın 400 üzerinde bir fark elde etmesini engelledi.

Rekor bir hedefin peşinden koşan İngiltere, tüm silahlarını ateşe verdi ve 57 için yarıştı. Lees’in ilk vuruşunda Ravindra Jadeja’dan iki dörtlü topladığı dokuz overde kayıp yok. İlk vuruşun ortasından geçerken, ikincisi ters bir taramadan geldi.

Crawley keskin bir vuruştan önce Jasprit Bumrah’ın kare bacağına doğru bir fiskeyle gitti. Mohammad Shami’den düz sürüş.

Lees, Mohammad Siraj’a klas bir arka ayak yumruğuyla ikinci Test ellisine devam etti.

Siraj karışık bir dikişle bowlinge başvurdu ama bu aynı zamanda açılışları herhangi bir rahatsızlığa da sokmadı.

Daha önce, Hindistan İngiltere’ye kolay küçük kapılar hediye etti ama Rishabh Pant’ın yarım yüzyılı uzatmalarına izin verdi. onların liderliği 378 öğle yemeği seansıyla koşuyor.

Gece vuruşları Cheteshwar Pujara (2022 kapalı 168) ve Pant (50 kapalı 66) kendinden emin bir başlangıç ​​yaptı.

Pujara arkadan bir yumruk ve James Anderson’dan arka arkaya sınırlar için bir fiske attı.

Pujara, 14-koşma işaretine ulaşan Pazar, İngiliz tempolu oyuncular tarafından pek rahatsız edilmedi. Pant ve Pujara’nın işi, Ben Stokes’un oyun başladıktan sonra yarı zamanlı Joe Root’a üç fazla pas vermesiyle daha kolay hale geldi. geniş top kapalı Stuart Geniş düz geri noktaya. Bu onun evcil hayvanı ama bir değişiklik olsun diye tutamadı.

Shreyas Iyer (198 kapalı 26) Ortada Pant’a katıldı ve bir kaç şut oynadıktan sonra yine kısa topun üzerine düştü. İngiltere, Iyer’e tuzak kurdu ve Iyer kısa bir topu doğrudan kalenin ortasına çekerek içine düştü.

Tanıtıldı

Pant elli yaşını alttan alta bir gıdıklamayla tamamladı ve denizaşırı bir Testte yüz buçuk asırlık puan alan ilk Hintli küçük kapı bekçisi oldu.

Jack Leach’i bir sınır için süpürdükten sonra, Pant takipte ters bir çekiş yaptı, ancak ilk kaymada Joe Root tarafından yakalandı ve Hindistan’ı 378 altı için.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.