Jasprit Bumrah Veya Shaheen Afridi – T20 Dünya Kupası'nda Kim Daha İyi Olacak? Ricky Ponting, Aldığını Veriyor

jasprit-bumrah-veya-shaheen-afridi-–-t20-dunya-kupasi'nda-kim-daha-iyi-olacak?-ricky-ponting,-aldigini-veriyor

Ricky Ponting’in dosya görüntüsü© Twitter

Avustralya efsanesi Ricky Ponting, 2022 T605 döneminde kimin daha etkili olacağına karar vermeye çalışırken bazı cesur kararlar aldı. Dünya Kupası – Jasprit Bumrah veya Shaheen Afridi. Dünyanın önde gelen hızlı bowling oyuncularından ikisi, Bumrah ve Afridi, en kısa formatta kıskanılacak rekorlara sahiptir. Bumrah, 80 içinde 80 küçük kapılar aldı. Afridi 26 içinde 360 kafa derisi yüzerken eşleşir . İki adım atıcı, yeni topla olduğu kadar ölüm atışlarında da eşit derecede etkili. Bu iki adamı ayırdınız mı? Onlar, oyunun tüm formatlarında son birkaç yılda dünyanın en iyi performans gösteren bowling oyuncularından ikisi.”

Sonunda, Ponting deneyimli kampanyacıyı seçti Bumrah’ta. “Muhtemelen tek başıma deneyime devam edeceğim – Bumrah’a gideceğim. Şu anda Avustralya’da oldukça fazla kriket oynadı, Avustralya’da Afridi’den daha fazla oynadı ve Afridi’den daha fazla büyük turnuva oynadı” diye ekledi.

Ponting’den ayrıca dünyanın en tutarlı açılış vuruşları arasında seçim yapması istendi – Babar Azam ve Jos Buttler.

Babar 2 gol attı ,80 80 maçlarda koşarken, Buttler çentikli 1,605 138 oyunlarda çalışır.

Terfi edildi

“Babar Azam, teknik olarak Buttler’dan daha iyi bir oyuncu. Bakın yine de vuruş oranları ve orada bir karşılaştırma yok, Buttler çok daha dinamik, Babar’dan daha fazla 360 dereceli bir oyuncu,” dedi Ponting.

“Buttler ayrıca Avustralya’da İngiltere ile daha fazla kriket oynadı ve Big Bash’te Sydney Thunder ile biraz zaman geçirdi. Bu yüzden bu sefer Jos Buttler’a gideceğim,” po eklendi.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.