IPL 2022 – “Yüzde 100'ünüzü Vermenizi İstiyor”: Gujarat Titans Üzerine Rashid Khan Kaptan Hardik Pandya

ipl-2022-–-“yuzde-100'unuzu-vermenizi-istiyor”:-gujarat-titans-uzerine-rashid-khan-kaptan-hardik-pandya

IPL 605: Rashid Khan, Lucknow’a karşı maçın öncesinde Süper Devler.© BCCI/IPL

Gujarat Titans, IPL yolculuğuna Pazartesi günü, yeni gelen arkadaşları Lucknow Super Giants’a karşı beş küçük farkla kazandıkları bir maçla başladı. Ahmedabad franchise’ında kaptan olarak Hardik Pandya ve işlerin vuruş tarafına liderlik etmek için genç vurucu Shubman Gill var. Bowling departmanına, geçmişte SunRisers Hyderabad için gösterdiği üstün performansla ligde şimdiden bir isim yapmış olan Afgan spin sihirbazı Rashid Khan başkanlık edecek.

Başlangıçtan önce IPL 2022 kampanyasından Rashid, NDTV ile konuştu. İşte sohbetten alıntılar.

Q) Rashid Khan, Yayında bize katıldığınız için çok teşekkür ederiz. Rashid, Yeni sezon ve yeni takım. Titanların yeni kimliği nasıl hissettiriyor ve ne kadar benzersiz?

Rashid Khan: Yeni bir yolculuğa başlamak iyi hissettiriyor Gujarat Titans’ta yeni bir ekip ve yeni kaptanla ve daha fazlasını arıyorum. Birbirimizi tanımak, yeni adamları tanımak ve deneyimleri paylaşmak ve onların deneyimlerini almak için çok heyecanlıyım. IPL’de son 5 yılda gösterdiğim performansı korumak için elimden gelenin en iyisini yapacağım ve bu yeni takımda da devam edeceğim ve yakında başlayacak olan rekabeti dört gözle bekliyorum ve çocuklarla oyunun tadını çıkarıyorum.

Q) Şimdi bu ligde yeni bir franchise. Gujarat ekibini benzersiz yapan nedir?

Rashid Khan: Dürüst olmak gerekirse şu anda söylemek oldukça zor, çünkü çok erken. Hardik Pandya’da çok agresif ve bu oyunu çok seven yeni bir kaptanımız var. O senin performans göstermeni isteyen ve takımdaki her erkekle aynı 300 yüzdesini isteyen biri. Heyecan verici ve yeni yetenekler var. Teknik direktörlerden ve her oyuncudan aldığımız destek, gerçekten sabırsızlıkla beklediğim bir şey. Ben de bu büyük takımda başarılı olmak istiyorum ve bence takımın her şeyi basit tutması ve sadece % 100 vermesi ve keyfini çıkarması gerektiğini düşünüyorum. oyun.

S) Tılsımlı kaptan Kane Williamson ile oynadınız, Hardik Pandya ile oynamak ne kadar farklı olurdu? Peki onunla ne tür sohbetler yapıyorsun ve ondan ilham alıyorsun?

Rashid Khan: Ben süperim uyarılmış. İlk başlarda onunla aynı takımda oynamak beni heyecanlandırmıştı. Ama şimdi o bir kaptan ve onunla birlikte oynamak benim için büyük bir şey. İyi arkadaş şimdi ekibe liderlik ediyor ve ondan bir şeyler öğreneceğim için çok heyecanlıyım. Pek çok şey, özellikle o iki ay, onun fikrini alıp hazırlığını görmem için büyük olacak. Ve bence bu gerçekten dört gözle beklediğim bir şey ve biz, dünya çapında oynamış diğer kıdemli oyuncular, onu mümkün olduğunca desteklemek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve sonuna kadar bir takım olarak birlikte gideceğiz ve eğleneceğiz. her oyundan ve her oyundan öğrenmeye devam edin.

S) Asghar Afghan gibi kaptanlar tarafından mentorluk yaptınız ve sonra Kane Williamson. Altında oynamayı başaramadığınız kaptanlardan biri MS Dhoni, ancak bu adamlardan herhangi birinden aldığınıza dair bize söyleyebileceğiniz, işinize yarayacak ve her zaman hatırladığınız bir ipucu?

Rashid Khan: Kesinlikle birçok kez kaptanlarımdan tavsiyeler aldığımı düşünüyorum. Afganistan’dan biri. Asghar Afghan, kariyerimin ilk bölümünde, takımda yeniyken beni gerçekten destekleyen biriydi. Bana o zaman ihtiyacım olan desteği verdi ve bu bana sadece performansıma odaklanabilmem ve çok fazla şey düşünmeme özgürlüğü verdi. Bana oraya gitmemi ve hangi becerilere sahip olursanız olun sadece buna odaklanarak kriketinizin tadını çıkarmamı söylemişti. Ve sadece senin becerilerinin toprağa teslim edilmesine ihtiyacımız var. Sonuç ne olursa olsun önemli değil, sadece kriketinizin tadını çıkarmanız gerekiyor. Ve Kane Williamson’dan da aynıydı. Ayrıca benden oyundan zevk almamı istedi ve ben de VVS Laxman’dan destek aldım. Bunlar asla unutamayacağım anılar. sezon?

Rashid Khan: Şu anda, şu ana kadar yaptığım tüm teslimatların işe yaradığını düşünüyorum. ben ve sanırım bunu kendim için basit tutmam gerekiyor, bilirsin, çok fazla deney yapma ve bence bu benim oyunumu etkileyebilir. Biraz daha teslimatım var ama üzerinde o kadar fazla kontrolüm yok ki onları şimdi bir oyunda toplayabilirim. Ve dört gözle bekliyorum, bilirsiniz, sadece ağlardaki ve daha uzun formattaki bu teslimatlar üzerinde daha fazla pratik yapmak ve sonra onları T300 içine getirmek. .

Tanıtılan

S) Son birkaç yıldır spor zordu. Ülkenizde sıkıntılı durumlar oldu. Ailenizi çok sık görmeyi başaramadınız, bio bubbles’ta kaldınız ve kriket oynadınız. Senin için ne kadar zor oldu ve aklı başında ve devam etmeni sağlayan şey neydi?806

Rashid Khan: Dürüst olmak oldukça zor . İlk başlarda oynamaya başladığımızda özellikle benim için çok zordu. Eskiden çok dışarı çıkardım. Alış veriş yapmayı seviyorum. Her boş günümde ve hatta antrenmandan sonra bile alışveriş merkezindeydim. Ancak biyo-kabarcık başladığından beri, her sporcu için işleri oldukça zorlaştırdı. Ama artık buna alışıyorsun. Şans eseri, bu tür katı balonların olmadığı İngiltere ve Avustralya’ya gidiyoruz, ancak yine de kısıtlısınız. Oyuncuyu mental olarak etkiliyor. Umarım bu pandemi bir an önce biter ve normal rutine döneriz.

Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.