Internet Sensation Kid, Idol Sachin Tendulkar Ile Eğitimi Nasıl Bitirdi?

internet-sensation-kid,-idol-sachin-tendulkar-ile-egitimi-nasil-bitirdi?

Beş yaşında bir çocuk Sachin Tendulkar ile beş gün eğitim aldı.© AFP

Ailesinin sosyal medyaya yüklediği bir uygulama videosu, kısa süre önce maestro ile beş gün antrenman yapan beş yaşındaki Sachin Tendulkar hayranı SK Shahid’in hayatını değiştiren bir deneyime yol açtı. Babası bir kuaförde çalışan Shahid, geçen ay vuruş eğitiminin bir videosunun uluslararası medyanın ve rahmetli Shane Warne’ın dikkatini çekmesiyle internette fenomen oldu. Geçen hafta kalp krizi şüphesiyle vefat eden Warne, geleceği için de şans diledi.

Şahid’in idolü olan şimdi emekli olan Tendulkar’ın da gözüne çarptı, ve daha farkına varmadan, Kolkatalı çocuk kendisini Tendulkar Middlesex Global Academy’de, ikonik hamurla kendisini cesaretlendirmek ve hatta bazı ipuçlarını dağıtmak için bizzat hazır bulundurmuş halde buldu.

“Oğlum Beş yaşında. Rol modeli Sachin Efendi ve onu görmek onun hayaliydi. Bir kriketçi olmak istiyor. Sadece onu görmek onun hayaliydi, ama Sachin Efendi’nin yaptığı şey, bir teşekkür bile daha az” Shahid’in babası Shaikh Shamser Cuma günü telefonla PTI’ye söyledi.

“Twitter hesabımıza Shahid’in bir videosunu yüklemiştik. Bu video bir Avustralya kanalı olan Fox Cricket tarafından tweetlendi.

“Kanal, Tendulkar, eski İngiltere kaptanı Michael Vaughan ve merhum Shane Warne’ı etiketledi. Tendulkar’ın bu videoyu izlediğini ve ardından ekibinin bir üyesinin bizimle iletişime geçtiğini düşünüyoruz” dedi Shaikh.

Tendulkar, Shahid ve ailesinin Mumbai ziyareti sırasında tüm masrafları karşıladı.

Shahid’in babası oğlunun mesleki eğitim almasını istedi ve Tendulkar da bu isteğini yerine getirdi.

“Bizi Shahid’in yüzme de dahil olmak üzere diğer aktivitelerin yanı sıra beş gün boyunca antrenman yaptığı akademiye götürdü. Ayrıca bize evde takip ettiğimiz bir rutin ve program verildi” dedi.

Peki usta blaster Shahid’e tam olarak ne söyledi? Hangi topların arka ayak üzerinde oynanacağını, hangi topların ön ayak üzerinde oynanacağını gösterdi. Ayrıca yakalamaların nasıl yapıldığını ve sonrasında sopanın ve kabzanın nasıl tutulduğunu da gösterdiler” diye hatırlattı Shaikh.

Promoted

“Bize her şeyi gösterdiler. Hatta çocuğun doğuştan yetenekli olduğunu ve çok ileri gideceğini söylediler. Bunların hepsi yakın zamanda oldu” diye ekledi babası, geçen ay Mumbai’ye yaptığı geziye atıfta bulunarak. profesyonel koçluk için kayıt olabilirsiniz.

Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.