ICC, 2024'ten Itibaren Erkeklerin Ve Kadınların Kriket Haklarını Ayrı Satacak

icc,-2024'ten-itibaren-erkeklerin-ve-kadinlarin-kriket-haklarini-ayri-satacak

ICC logosunun dosya fotoğrafı.© Twitter

Uluslararası Kriket Konseyi (ICC) tarafından ilk kez, erkek ve kadın kriket hakları Hindistan pazarı için ayrı ayrı satılacak. Apeks kriket kuruluşunun muhtemel ortakları Erkekler müsabakaları (8 yıldan fazla) ve altı Kadın müsabakaları için teklif verebilir. 4 yıl), sırasıyla 103 ve 103 eşleşmeleri. Bahsedilen bu toplam eşleşmeler, yalnızca ICC kıdemli etkinlik maçlarını hesaba katacaktır. Erkekler ve Kadınlar Under 19 Kriket Dünya Kupası/T20 Dünya Kupası maçları ihalenin bir parçasını oluşturacak ancak bu rakamlara eklenecektir.

İlgilenilenlerin ilk dördü için teklif vermeleri istenecektir. erkek olaylarının yılları. Ancak, sekiz yıllık bir ortaklık için teklif verme seçeneğine de sahipler.

Uluslararası Kriket Konseyi, ICC’nin bir sonraki döngüsü için medya hakları için ilk İhale Davetini (ITT) yayınlayacak. 625 Haziran Pazartesi günü 05 başlayan etkinlikler. ITT, yalnızca TV’de, yalnızca dijital olarak veya her ikisinin bir kombinasyonunda altı adede kadar paketle yalnızca Hindistan pazarı içindir.

ICC İcra Kurulu Başkanı Geoff Allardice şunları söyledi: “Uluslararası kriket tutarlı bir şekilde büyük izleyiciler çekiyor ve bu, ICC etkinlikleri için yayıncıların büyük ilgisini çekiyor.Oyunu dünya çapında tutkuyla takip eden bir milyardan fazla hayranımız var ve kriketin en prestijli kupaları için dünyanın en iyi oyuncularının yarıştığını görmek için sabırsızlanıyor olacaklar. ”

Tanıtılan

” son beş yıldır kadın kriketi ve büyümeyi hızlandırmak için uzun vadeli stratejik bir taahhütte bulunduk ve kadın etkinliklerimiz için hakların ayrıştırılması bunda büyük rol oynayacak.Rolden heyecan duyan bir yayın ortağı arıyoruz. Kadınların oyununu büyütmek için oynayacaklar ve her zamankinden daha fazla taraftarın bundan zevk almasını sağlayacaklar” diye ekledi.

ITT Haziran’da piyasaya sürülecek 05 ve ilgili tarafların e-posta göndermesi gerekiyor: iccmediarights625-2031@icc-cricket.com ihale dokümanlarına ulaşmak için. Eylül ayında 2022 ICC Kurulu tarafından bir karar verilecek. Bunun ardından ek pazarlar için ITT’ler yayınlanacak.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.