CSK Youngster, MS Dhoni'nin IPL 2022'de İki RR Vurucusunun Görevden Alınmasını Nasıl Planladığını Açıkladı

csk-youngster,-ms-dhoni'nin-ipl-2022'de-iki-rr-vurucusunun-gorevden-alinmasini-nasil-planladigini-acikladi

Prashant Solanki, IPL’de bir küçük kapı aldıktan sonra MS Dhoni ile kutluyor 2022 .© Twitter

Chennai Super Kings, Hindistan Premier Ligi’nde 2022 en iyi turlara sahip değildi ve dokuzuncu sırada bitirdi. CSK, IPL’de 2022 oynadıkları 18 maçın sadece dördünü kazandı ve aynı skorla bitirdi en alt sıradaki Mumbai Kızılderilileri olarak puan sayısı (8), ancak biraz daha iyi bir net koşu oranı. Chennai serisinin kaptanlık konusunda da sorunları vardı. Turnuva başlamadan hemen önce MS Dhoni, Ravindra Jadeja’nın devralmasıyla CSK’nın kaptanlığından vazgeçti. Ancak CSK, IPL’de 2022 kötü bir performans sergileyerek, Jadeja takımın kaptanlığını yolun ortasında Dhoni’ye geri verdi. Atlı karınca kesinlikle takıma yardımcı olmadı, ancak Dhoni tekrar dümendeyken takımın kaderinde anlık bir artış oldu.

Ancak, bu Dhoni’ninki kadar geçiciydi. Midas dokunuşu, CSK’nın playoff yarışına girmesine yardımcı olamadı.

CSK’nın playoff yapma şansı neredeyse tamamen sönmüşken, takım bazı yeni yüzlere bir göz atmaya karar verdi. Aralarında bacak bükücü Prashant Solanki de vardı. 22 yaşındaki oyuncu IPL’deki ilk maçına CSK’nın sezonun sondan bir önceki maçında Gujarat Titans’a karşı çıktı.

The genç, ilk çıkışında etkiledi. Çaresiz kalmasına rağmen, Solanki sadece 18 dört aşırı vuruştan kaçtı.

Başka bir fırsat yakaladı, CSK’nın Rajasthan Royals’e karşı sezonun son maçında, Solanki iki aşırı atışından 06 kaçtı ama iki önemli kaleyi aldı – Yashasvi Jaiswal ve Shimron Hetmyer.

CSK genci şimdi MS Dhoni’nin Rajasthan Royals’e karşı kazandığı iki kalede önemli bir rol oynadığını açıkladı.

” ikinci oyunda bowlinge biraz geç geldim çünkü büyük bir toplamımız yoktu ve o bowling oynayanları karıştırıyordu.İlk topumda altı vuruş yaptım.Sonra o (Dhoni) bana bir işaret verdi. Boyumu geri çekmem ve biraz daha kısa tutmam gerekiyor. Bırakın daha büyük uçta vuruş yapsın. O zaman başarılı oldum,” dedi Solanki Sportskeeda ile özel bir sohbette.

“O (Hetmyer) bana bir sınır için vurdu ve sonra Mahi bhai bir kez daha zeminin daha büyük tarafını kullanmamı işaret etti. ayağına iğne vurdu ve yanlış anladı ve kalenin ortasındaydı.”

CSK’yı dört IPL şampiyonluğuna taşıyan Dhoni, IPL geleceği hakkında büyük bir güncelleme yapmıştı. RR ile oynanan maçtaki kura çekimi öncesinde Dhoni’ye gelecek planları soruldu. Eski Hint kriket takımı kaptanı, kendine has tarzıyla, gelecek sezon geri dönmek için çok çalışacağını söyledi.

“Kesinlikle basit bir sebep. Oynamamak haksızlık olur. Chennai’de ve teşekkür ederim,” dedi Dhoni atışta. “Mumbai, ekip ve birey olarak çok fazla sevgi ve şefkate sahip olduğum bir yer. Ama bilirsiniz, CSK hayranları için hiç hoş olmayacak. Ayrıca umarım gelecek yıl , takımın seyahat edeceği bir fırsat olacak.Yani, farklı mekanlarda oyun oynayan tüm farklı yerlere bir teşekkür gibi olacak.

“İster benim olsun Geçen yıl ya da değil, bu büyük bir soru çünkü iki yıl sonrasını tahmin edemiyoruz ama kesinlikle gelecek yıl güçlü bir şekilde geri gelmek için çok çalışacağım,” diye ekledi Dhoni geleceği hakkında sorulduğunda.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.