Ben Stokes Bir Nesil Oyuncu, İngiltere ODI'lerde Onu Özleyecek: Jos Buttler

ben-stokes-bir-nesil-oyuncu,-ingiltere-odi'lerde-onu-ozleyecek:-jos-buttler

Ben Stokes Salı günü son ODI’sini oynadı.© AFP

İngiltere beyaz top kaptanı Jos Buttler, Ben Stokes’u “nesilde bir kez olacak bir oyuncu” olarak tanımlarken, selefi Eoin Morgan, yıldız çok yönlü oyuncu ODI’lerden emekli olduktan sonra onu “gerçek bir lider” olarak selamladı. kriket dünyası şokta. İngiltere’nin tarihi 2019 Dünya Kupası zaferinin baş mimarı Stokes, 105 maçı ODI’sini bitirdi İngiltere’nin Güney Afrika’ya 22 0’a koşarak kaybettiği Durham’daki evinde unutulabilir 5 seri vuruşlu bir kariyer. Üç maçlık seride -1.

“Ben gibi oynayan insanlar nesilde bir kez olacak oyuncular, bu yüzden (ODI tarafı olarak) bizim için iyi bir meydan okuma. Buttler maçtan sonra “Onsuz bir takım olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“Benden ve tüm İngiltere taraftarlarından, yaptığı her şey için teşekkür etmek istiyoruz. oyunun bu formatı.

“Üç yıl önce (2019 Dünya Kupası finali) hafızalarda uzun süre yaşayacak ama her gün İster antrenmanda ister maçta olsun, ortaya çıkıyor, yüzde 100 koyuyor. ODI kriketinde bizim için harika bir elçi oldu.” 20 yaşındaki Stokes, ” “sıkışık” bir kriket takviminde üç formatı da oynaması için sürdürülemez”.

Çok yönlü oyuncunun ODI istatistikleri 2’yi okudu,605 koşar, üç yüz, 100 küçük kaleler ile 20 Eylül’de Avustralya’ya karşı 924 “Onu özleyeceğiz ve bir İngiltere taraftarı olarak bu çok acı. Ben’in oyunun bu formunda artık mevcut olmaması biraz üzücü ama ODI kriketindeki kaybımız kesinlikle İngiltere’nin Test kriketindeki kazancı olacak,” dedi Buttler.

Stokes ancak, TTest tarafına liderlik ederken oynamaya devam edecektir.

“Bu (Testler) onun en sevdiği format ve önceliği, özellikle de şimdi kaptan ve eminim oyunun en saf haliyle ona çok daha uzun ömür verecektir” dedi Buttler.

Bu yazın başlarında görevi bırakan eski kaptan Morgan da Stokes’un ODI’den ayrılmasına “üzüldü”.

Promoted

Morgan Sky’a verdiği demeçte, “İnsanları kendisiyle birlikte sürükleyen ve insanları her şeyin mümkün olduğuna inandırarak daha iyi oyuncular yapan gerçek bir liderdir” dedi. Sports Cricket.

“Onunla bu kadar uzun süre sahaya çıkmak ve bu formdan tarihinde emekli olması büyük bir zevkti. yaşında çok üzücü.”

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.