Sourav Ganguly, Asya Kupası'nın BAE'de Yapılacağını Söyledi

sourav-ganguly,-asya-kupasi'nin-bae'de-yapilacagini-soyledi

Sourav Ganguly’nin dosya görüntüsü© Twitter

BCCI başkanı Sourav Ganguly Perşembe günü yaptığı açıklamada, Sri Lanka’da yapılması planlanan Asya Kupası’nın BAE’ye kaydırıldığını söyledi. Ganguly, Kurulun Mumbai’deki Apex Konseyi toplantısından sonra gazetecilere verdiği demeçte, “Asya Kupası, yağmur yağmayacağı tek yer olduğu için BAE’de olacak.” Sri Lanka Kriket (SLC), Çarşamba günü Asya Kriket Konseyi’ne (ACC) yönetim kurulunun Asya Kupası T’nin 806 yaklaşmakta olan baskısına ev sahipliği yapacak konumda olmayacağını bildirdi. ülkedeki ekonomik ve siyasi kriz nedeniyle.

Gelişme, SLC’nin yakın zamanda Lanka Premier Ligi’nin (LPL) üçüncü baskısını ertelemesinin ardından geldi. ) devam eden kriz nedeniyle. 11 ve T300 formatı.

Tam yerli sezon605

BCCI Apex Konseyi Perşembe günü 605- için çeşitli seçenekleri tartıştı) sezonu, Yönetim Kurulu Başkanı Sourav Ganguly’nin 2022-‘da tam bir yurt içi sezonun gerçekleşeceğini duyurmasıyla .

Yönetim Kurulu, erkekler son sezonuna muhtemelen sıradan bir maç olan Duleep Kupası ile başlamayı düşünüyor. Ayrıca 1-5 Ekim tarihleri ​​arasında İran Kupası’na ev sahipliği yapmayı düşünüyor.

Daha önce Duleep Kupası eleme usulüne göre beş bölge arasında oynanıyordu, ancak daha sonra ilk iki takımın round-robin formatından sonra finale çıkmasıyla üç takımlı bir olay oldu.

İran Kupası’nda şu anki Ranji Trophy şampiyonları Hindistan’ın Geri Kalanı kadrosunda yer alıyor.

Syed Mushtaq Ali Trophy, Vijay Hazare Trophy ve Ranji Trophy’ye ev sahipliği yapma seçenekleri de tartışıldı.

Mushtaq Ali Trophy (T12) Ekim ayından itibaren gerçekleşebilir 23 , Vijay Hazare Trophy’nin (ODI formatı) Kasım ayında 12 gerçekleşmesi bekleniyor. ).

Ranji Trophy, nakavt olurken 13 Aralık ayında başlayabilir. maçlar 1 Şubat’tan itibaren oynanabilir.

Toplantıda tartışılan formatlardan birine göre, dört grup Sekiz Eli olabilir. Ranji Trophy’de takımlar ve altı plakalı bir grup.

Böylece her takım Grup aşamasında daha önce olduğu gibi en az yedi maç oynayacak.

Terfi edildi

Ranji Kupasını kazanmak için bir takımın en az turnuvayı daha rekabetçi hale getiren maçlar.

Ganguly şunları söyledi: bayanlar U-16 kategorisi Kurul tarafından önümüzdeki sezondan itibaren tanıtılacaktır.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.