Ablamın Ölümü Hayata Farklı Bakmamı Sağladı: Pakistan Batter T20 Dünya Kupasına Çağrıldı

ablamin-olumu-hayata-farkli-bakmami-sagladi:-pakistan-batter-t20-dunya-kupasina-cagrildi

Shan Masood merhum kız kardeşiyle birlikte.© Instagram

Kriketin ötesinde bir hayat var ve Shan Masood çok sevdiği kız kardeşini kaybedince yepyeni bir bakış açısı kazandı. İngiltere’ye karşı ilk maçıma çıkmak için hazırlanırken, uzun boylu sol bek Pakistan yeşili giydiği için ne kadar kutsanmış hissettiğinden bahsetti. ve baskı yükünü taşımak istemiyor. Cumartesi günü Karaçi’de düzenlediği basın toplantısında Shan, “Zamanla çok şey öğrendim ve bir insan ve oyuncu olarak büyüdüm. Hayatta kriketten daha önemli şeyler bu yüzden yaptığım şeyi yaptığım için kendimi kutsanmış hissediyorum.” Dedi. geri dönüşünde baskı hissedip hissetmediğini sordu.

Bu yıl kendisine çok yakın ve özel bir insan olan kız kardeşinin ölümüne de kısaca değindi. “Kız kardeşimin vefatı, olaylara farklı bakmamı sağladı. Şimdi ülken veya en sevdiğin spor için oynama şansına sahip olmanın ve bundan para kazanmanın harika olduğunu hissediyorum ama hayatta daha çok şey var krikette başarı ve başarısızlıktan daha fazla” dedi.

Uzun solcu Pakistan T20 taraf ve erkenden beri kenarda kaldıktan sonra Dünya Kupası kadrosuna dahil edildi 2021.

Uzman test açıcı olarak bilinir , Shan’ın orta dereceli bir topa vuran oyuncu olarak T20 tarafına dönüşü r olmuştur. Pakistan Süper Ligi, İngiltere’deki Vitality Blast ve Ulusal T20 Şampiyonası dahil olmak üzere bu yıl üç formatta da mükemmel formunun sonucu.

İngiltere’ye karşı iç saha serisinde orta sıralarda başarılı olmazsa kimseyi suçlamayacağını söyledi.

“Bence sadece sen fırsat bulduğunuzda elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın ve performans gösteremezseniz sadece siz suçlanacaksınız. Başka hiç kimse. Başarılı bir geri dönüş yapamazsam kimseyi suçlamayacağım. Ben sadece elimden gelenin en iyisini yapabilirim ama sonuç benim elimde değil.” Pakistan tarafından düşürüldüğünde bile bunun kendi hatalarından ve eksikliklerinden kaynaklandığını kaydetti.

Terfi

“Bir sporcu olarak başarısızlığınız için asla kimseyi suçlayamazsınız. Her şey seninle ilgili.” Shan, dünyanın en iyi T20 tarafına karşı bir iç saha dizisinde oynamanın heyecan verici olduğunu söyledi ve bir şeyler öğrendiğini söyledi. Derbyshire için İngiliz ilçe sezonunda oynarken bir oyuncu ve kişi olarak çok şey yaşadım.

“Bazı çok iyi oyunculara karşı ve onların yanında oynadım ve koçumuz Mickey Arthur benim için çok yardımcı oldu. ve kendime nasıl meydan okuyabileceğimi anlamama yardım etti.”

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.