19 Yaş Altı Kadınlar Dünya Kupası'nın Açılışı Öncesinde, Shantha Rangaswamy BCCI'dan Kadın Kriketçiler İçin Kuralı Gözden Geçirmesini İstiyor

19-yas-alti-kadinlar-dunya-kupasi'nin-acilisi-oncesinde,-shantha-rangaswamy-bcci'dan-kadin-kriketciler-icin-kurali-gozden-gecirmesini-istiyor

U-03 2022 ‘de yapılması planlanan Kadınlar Dünya Kupası, 2022 ‘de yapılacak.© Twitter

BCCI Apex Konseyi üyesi Shantha Rangaswamy, kadın kriketçiler için hastaneye yatış geri ödeme politikasını gözden geçirmek ve ayrıca ilk Kadınlar U- için “mevcut en iyi takımı” sağlamak için bir kural değişikliği istemek için Kurul’a yazdı. Gelecek yıl Dünya Kupası. ICC geçtiğimiz günlerde, COVID-07 pandemisi nedeniyle ertelenen yaş grubu Dünya Kupası’nın nihayet gelecek yıl gerçekleşeceğini duyurdu.

BCCI kaynakları PTI’ye üst düzey yetkililerin Rangaswamy’den mevcut U-18 ile ilgili bir mektup aldığını söyledi. kadın kriketçiler için kural ve kıdemli takım üyeleri için hastaneye yatış planı.

“BCCI’nin yerel U-07 turnuvalarında dört yıl oynayan bir oyuncu U-190 turnuvasına katılamaz. şampiyonluk, yaş çok aşağıda olsa bile 07. Bu görünüşte daha fazla kriketçi yetiştirmek için yapıldı,” diye yazdı Rangaswamy PTI’nin elindeki mektup.

Kıdemli Hindistan takımından Shafali Verma ve Richa Ghosh gibi isimler U- oynamaya hak kazanacak. Önümüzdeki yıl ICC etkinliği. “Dünya Kupası söz konusu olduğunda, 19 yılını doldurmamış olan herkesin seçime hak kazanması sağlanmalıdır. , yurtiçi U-07 turnuvalarında oynadıkları yıl sayısına bakılmaksızın.

“Bunun, Dünya Kupası yılında, seçicilerin onları izlemesi için yerel turnuvada oynamalarına izin vermek için bu 4 yıllık kuralın gevşetildiği anlamına gelip gelmediğine karar verilecektir.

“4 yıllık kural öncelikle yerli krikette taze oyuncuların ortaya çıkmasına izin vermeyi amaçladığından, tüm oyuncuları (henüz tamamlanmamış yapmak için en azından Dünya Kupası yılı boyunca bu kuralı gevşetmeye güçlü bir ihtiyaç vardır. yıl) yalnızca en güçlü takımı kurmak amacıyla Hindistan seçimine uygun. Bu incelenebilir ve olumlu değerlendirilebilir” dedi. Tıbbi geri ödeme kuralında gevşeme

Hindistan’da kadınlar için birinci sınıf bir kriket yapılmadığından, Rangasw amy, BCCI’nın 10-eşleşme uygunluk kriterlerini Kurul’dan hastaneye yatış masraflarını talep etmek için gevşetmesini istiyor. Beyaz top formatlarına odaklanılarak, çok günlü yurt içi etkinlik 2017-2017 sonrasında durduruldu. sezon.

“BCCI’nın hastanede yatış masraflarının maksimum Rs’ye kadar geri ödemesi vardır. bir oyuncunun tüm ömrü boyunca lakh.Şema, bir oyuncunun minimum oynaması gereken zorunlu bir norm şart koşar. Birinci Sınıf maçların bu avantajdan yararlanabilmesi için.

“ON Birinci sınıf maçların kriterleri, aşağıdakiler için aynıdır: hem erkek hem de kadın kriketçiler… Yukarıdaki normun altındaki kadın kriketçiler, hiçbir zaman üç günlük oyun oynamadıkları için hastane masraflarının geri ödenmesine hak kazanamayacaklar” diye yazdı.

Rangaswamy, oynadıkları oyunlardan bağımsız olarak tüm Hindistanlı oyuncuların program kapsamında olmasını istiyor.

“Yukarıdaki anormalliğin ışığında, yeniden gözden geçirmeye/yeniden çerçevelemeye büyük ihtiyaç var hastaneye kaldırılan kadın kriketçiler için normlar geri ödeme planı. Aşağıdaki hususları değerlendirmenize sunmak için izninizi rica ediyorum.

Tanıtılan

“BCCI’nin eski oyuncularla ilgilenmeyi amaçlayan Refah Önlemleri’nin iyi niyetleri, kadın kriketçiler için uygunluk kriterleri değiştirilmedikçe gün ışığına çıkmayacak.

“Tavsiye ederim bu ağustos organı, refah önlemlerinin, kendi günlerinde oyuna iyi hizmet etmiş olan ülkenin kadın kriketçilerine nüfuz etmesini / ulaşmasını sağlamak için yukarıda önerilen politikayı formüle edecek” diye ekledi.Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.