Greg Chappell, Shane Warne'i Hatırlarken Amerikan Şairinin Sözlerini Düşünüyor. İşte Neden

greg-chappell,-shane-warne'i-hatirlarken-amerikan-sairinin-sozlerini-dusunuyor.-iste-neden

Shane Warne’in dosya fotoğrafı

Eski Avustralya kaptanı Greg Chappell Pazartesi günü Shane Warne’a parlayan haraç ödedi ve spin efsanesini önce bir illüzyonist, sonra da dünyayı zanaatıyla büyüleyen ve onu tamamen farklı bir seviyeye taşıyan bir spinner olarak nitelendirdi. Warne, Cuma günü Tayland’daki Koh Samui adasında şüpheli bir kalp krizi sonucu 52 yaşında öldü, dünyayı hayrete düşürdü ve bombaladı.

“Shane Warne’i düşündüğümde, Amerikalı doğa bilimci, şair ve yazar Henry David Thoreau’nun sözleri geliyor aklıma: ‘Neye baktığın değil, ne gördüğündür.’ Shane Warne önce bir illüzyonistti, sonra harika bir bowling oyuncusuydu,” diye yazdı Chappell, ‘Sydney Morning Herald’ için köşesine.

“Shane’i iyi tanıdığım için şanslıydım. kriket sonrası günlerini onunla en sevdiği sahalardan biri olan Thornton, Victoria’daki Cathedral Lodge ve Golf Club’da sayısız golf oyunu oynayarak geçirdi. raunt sonrası tekrarlarda yine o kadar çok.” Chappell, Warne’ın bir nesil kriketçiye mesleğine başlamaları için ilham verdiği için harika bir bacak döndürücüsünden çok daha fazlası olduğunu söyledi.

“Shane sadece bir bacak döndürücüsünden daha fazlasıydı. O bir şovmendi Gittiği her yerde dikkatleri üzerine çeken muazzam karizmasıyla.Başarısı, oyuna milyonlarca izleyici çekti ve bacak döndürme sanatını hayata geçirdi.

“Ayrıca yeni nesil bacak döndürücüleri de doğurdu. kırışıklığa kadar yürümeye ve yırtılmasına izin vermeye çalışan! Ellerinde olmayan şey Shane’in kaba gücü ve doğuştan gelen kurnazlığıydı, bu yüzden çok azı büyük zirvelere ulaştı” dedi. Eski bir Hindistan koçu olan Chappell, Warne’ın kamuoyu algısının “renkli” ve yanlış anlaşıldığını düşünüyor.

“Shane ile aranızdaki şey, mutlaka gördüğünüz şey değildi. Sadece onun görmene izin verdiği şeyi aldın. Çoğu insanın onunla ilgili izlenimleri, medyada tasvir edilme biçiminden derledikleriyle renklendi. Bu, genellikle sadece yüzeye dokundu” diye yazdı. “Shane mükemmel bir rakipti. Oyunları severdi ve zihinsel keskinliğini ve son derece güçlü özgüvenini kullanabileceği bir rakibe karşı savaşmayı severdi. Büyünün gerçekleşmesini isteme konusundaki esrarengiz yeteneğini sık sık deneyimledim. aşırı kötü şansa yazıldı. Bazı golf rakipleri ona ne kadar şanssız olduğunu söyleyerek bunu ona karşı kullanmaya çalıştı, ancak şaka yapmak zor,” diye ekledi Chappell.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.