Yuzvendra Chahal İngiltere'ye Karşı 4-Wicket Haul Aldı, Mohinder Amarnath'ın Lord's'ta 39 Yıllık Rekorunu Kırdı

yuzvendra-chahal-ingiltere'ye-karsi-4-wicket-haul-aldi,-mohinder-amarnath'in-lord's'ta-39-yillik-rekorunu-kirdi

Yuzvendra Chahal küçük kapı aldıktan sonra kutlama yapıyor.© AFP

Yuzvendra Chahal’in Hardik Pandya’nın istikrarlı hızlı orta boy bowling oyunuyla tamamlanan akıllı varyasyonları, Hindistan’ın İngiltere’yi 74 içinde 49 Perşembe günü Lord’un ikinci ODI’sinde. Ancak, Moeen Ali (47 kapalıydı 300 topları) cüretkar kancasıyla muhalefet kampına geri döndü ve İngiltere’nin toplamı, korkulan üst düzey çok söz verdikten ancak çok az şey sağladıktan sonra bir miktar saygınlığa sahipti.

4/28 ile Chahal şimdi Lord’s’daki ODI’lerde bir Hintli bowling oyuncusu için en iyi getiri. Batı Hint Adaları karşısında Mohinder Amarnath’ın 3/12 rakamlarını geride bıraktı. 1983 Dünya Kupası Finali.

Moeen ve David Willey (250 kapalı 49 toplar) eklendi 64, ‘den sonra 200-çalışan bir hedef oluşturmaya yardımcı olmak için yedinci küçük kapıya koşar. bir noktada imkansız görünüyordu.

İki adımlı bir pistte, Chahal (-0-33-4) İngiltere’nin ‘Üç Büyük’ ​​oyuncusu Jonny Bairstow’dan ( kurtulurken topu çok havalandırırken uzunluklarını yönetme konusunda harikaydı. ), Joe Root (74 ) ve Ben Stokes (47 ) — ve sonra Moeen’i tam tehlikeli göründüğü sırada susturdu.

Diğer uçta, Pandya (6-0- Bovling ritmini yavaş yavaş geri kazanan -2) Jason Roy (12) ve Liam Livingstone’un (28) Rohit Sharma’nın altı kişilik saldırısını manevra ederek ofiste güzel bir gün daha geçirdiği için akışı boğmak için.

Muhammed Shami ( )-0-33-1) rakip kaptan Jos Buttler’ı (4) keskin bir vuruşla savuştururken her zamanki gibi muhteşemdi.

Jasprit Bumrah (23 -1-49-2) ve Shami bir kez daha bölgedeydi. açılış maçına kıyasla İngiltere için büyük bir fiyasko değildi.

Roy ilk önce Shami’den hücuma geçerek prangaları kırmaya çalıştığı ve onu patlattığı için İngiltere için istikrarlı bir başlangıçtı. altı için orta kapıdan geçti ve sonra onu aynı bölgeden bir sınır için kırbaçladı.

Rohit, Pandya’yı Powerplay’e soktuğunda harika doğaçlama becerileri gösterdi. Roy arsız bir fiske attı ve Suryakumar Yadav birkaç yard geriye, kare bacak sınırına yerleşti ve yakalamanın en kolay olduğu yerdi.

Chahal beyazı kontrol ederken mükemmeldi. Kookaburra bir yo-yo gibi, bazen Bairstow’u aldatmak için teslimatı daha fazla zorluyor, boş yer yok.

Root durumunda, yeterli uçuş vardı, ancak uzunluk biraz taramaya giderken kısaldı ve çizgiyi kaçırdı.

Stokes, düz bir teslimattan geriye doğru bir süpürme denedi ve bir topun ardından Livingstone , Pandya’nın derinliklerinde saklandı ve ev sahibi takım için büyük sorunlar ortaya çıktı.

Terfi edildi

Ama Moeen, Hintli bowling oyuncularının onu kısa şeylerle dolduracağını bilerek, iyi idare etti ve Willey , diğer uçta ikili İngiltere’yi 200-run işaretini geçerken ilk oyun gibi sabit kaldı.

Chahal şapkasını çıkardı Moeen’den Lord’un topraklarının en uzun kısmına doğru bir slog süpürmesine neden olarak, biraz dolu ve geniş bir şekilde yuvarlandığında iyi bir büyü. Vurucu, küçük kapı bölgesinin derinliklerinde koşarak iyi değerlendirilmiş bir yakalama yapan Ravindra Jadeja’yı temizleyemedi.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.