“Kolay Olmayacak”: Sanjay Manjrekar, RCB Star'ın Hindistan Takımının Geri Dönüşünde

“kolay-olmayacak”:-sanjay-manjrekar,-rcb-star'in-hindistan-takiminin-geri-donusunde

Dinesh Karthik’in bir hesabı 210 var şu ana kadar IPL’de 2022 sekiz maç.© BCCI/IPL

Dinesh Karthik Hindistan Premier Ligi’nde (IPL) tartışmasız en iyi bitirici oldu 2022. Sekiz maçta 210 bir skorla, alt sıralarda vuruş yaparken, Royal Challengers Bangalore’nin (RCB) en etkili oyuncusu oldu. Tutarlı performansları ve güçlü büyük hitleri, 36 yaşındaki oyuncunun T( ile Hint kriket takımına geri dönüşü hakkında spekülasyonlara yol açtı. Dünya Kupası, bu yıl Avustralya’da yapılacak. 200. IPL 2022 şimdiye kadar birçok kişinin onun Hindistan takımındaki bitirici rolü için ideal aday olacağına inanmasına neden oldu.

Ancak eski Hindistanlı oyuncu Sanjay Manjrekar, Karthik’in böyle bir çağrı yapılmadan önce cevaplaması gereken başka soruları olduğunu düşünüyor.

“Yalnızca şu anki formunu korursa. biraz daha pragmatik. Bu IPL’nin neredeyse yarısındayız. Ligin sonuna kadar bekleyelim ve form hala sağlam mı görelim. Takımda DK istiyoruz dediğinizde, bir adam çıkarmak istiyorsunuz,” dedi Manjrekar ESPNCricinfo’ya .

“Ama görevdeki oyunculara baktığımda, Hindistan’ın Playing XI’sine girmek zor. Çünkü o sadece 5,6,7 numaralı noktalara bakıyor. düzeni bozabilir… bu düşünülmüyor sanırım. Rishabh Pant’ın yerini alması gerekecek. Hardik Pandya ve Dinesh Karthik’e bakmaya başlamamız gerekecek. Kolay olmayacak” diye ekledi.

Tanıtıldı

Ama eski Hindistan teknik direktörü Ravi Shastri dedi ki Karthik’e bir şans verilmeli.

“Eh, oynama şekline göre mutlak bir şansı var. Neden? O formda, bugünlerde oynanan kriket miktarıyla, birinin ne zaman sakatlanabileceğini asla bilemezsiniz. Şu anda oynadığı şekilde, Hindistan’ın bir bitiriciye ihtiyacı var ve o da yan tarafa geçebilir. Tabii ki, Rishabh Pant ilk kaleciniz olacak, ancak turda üçe ihtiyacınız olabilir. COVID ile üç muhafazaya ihtiyacınız olabilir. ESPNcricinfo’nun ‘Run-Order’ programında Shastri, kesinlikle büyük bir şansı var, o kapıyı çalıyor, sadece tekmeyle açmayı bekliyor,” dedi.Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.