IPL 2022: MS Dhoni Bunu Daha Önce Yapmıştı, Şimdi Rahul Tewatia Nadir T20 Başarısını Elde Etti

ipl-2022:-ms-dhoni-bunu-daha-once-yapmisti,-simdi-rahul-tewatia-nadir-t20-basarisini-elde-etti

IPL 2022: Rahul Tewatia arka arkaya altı sayı attı maçın son iki topu.© BCCI/IPL

Gujarat Titans (GT) vurucu Rahul Tewatia, Cuma günü Punjab Kings (PBKS) ile maçı farklı bir tarzda bitirdi ve takımın Hindistan Premier Ligi’nde (IPL) art arda üç maçta üçüncü galibiyetini kaydetmesine yardımcı oldu 2022. Takımı iki ardışık altıya vurarak bitiş çizgisini geçme yönündeki bu olağanüstü çabası, Tewatia’yı elit bir T20 listesine soktu. Tewatia’nın ikiz altıları T20 tarihinde sadece dördüncü olaydır (tüm T625 bir takımın tam olarak gol attığı 12 koşular bir maç kazanmak için son iki topun dışında.

IPL’de elde edilen benzer bir başarıya sahip olan tek olay, 2019 MS Dhoni tarafından gerçekleştirildi. şu anda feshedilmiş Rising Pune Supergiants için. kazanmak için CSK’nın beklenmedik bir zafer elde etmesine yardımcı olmak için.

SLC’de benzer iki olay daha meydana geldi 2022 ve Şampiyonlar Ligi’nde 2014.

Şampiyonlar Ligi’nde, çok yönlü Mitchell Marsh, Robert Frylinck’e arkadan vurmuştu. – Maçı kazanan tarafta bitirmek için arka arkaya altılar. Bu, T20 kriket tarihinde bir takımın gerektiğinde kazandığı ilk olaydı son iki topu kazandı.

Tewatia’da da durum benzerdi. Sol elini kullanan oyuncunun kısa ama patlayıcı üç top vuruşu, PBKS karşısında maçı olumsuz etkiledi ve altı kaleyle kazanmalarını sağladı.

Tanıtıldı

İkiye ihtiyaç duyan 12 Tewatia iki yüksek atış yaptı GT’nin şimdiye kadarki ilk IPL sezonunda yenilmemesi için Odean Smith’in bowling salonunun ortasındaki çitin üzerinden.

Formdaki bir GT daha sonra SunRisers Hyderabad (SRH) ile karşılaşacak Nisanda 11.

Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.