Başkan, Sekreter AGM'den Çekiniyor, Dilip Vengsarkar BCCI'da Mumbai Kriket Derneği'ni Temsil Etmek İçin Atandı: Rapor

baskan,-sekreter-agm'den-cekiniyor,-dilip-vengsarkar-bcci'da-mumbai-kriket-dernegi'ni-temsil-etmek-icin-atandi:-rapor

Dilip Vengsarkar eski bir Hindistan kaptanıdır.© AFP

Eski Hindistan kaptanı Dilip Vengsarkar, eyalet biriminin AGM’sinde, tesadüfen başkan Vijay Patil veya sekreter Sanjay Naik’in katılmadığı gelecekteki BCCI forumları için Mumbai Kriket Derneği temsilcisi olarak aday gösterildi ve toplantının geçerliliği hakkında bir soru işareti koydu. . Naik aslında PTI’ye “Bugün bir Genel Kurul olmadığını ve ertelendiğini. Bu tür toplantılardan haberdar değiliz” dedi. Ancak, Ravi Sawant-Ravi Mandrekar grubunun liderliğindeki muhalefet fraksiyonu tarafından çağrılan ve iktidardaki muafiyet tarafından alınan tüm kararları fiilen bozan toplantıya 109 yetkili imzacılar katıldı. .

Rakip fraksiyonun “AGM” olarak adlandırdığı Cumartesi günkü toplantının, iktidar grubundan sadece sayman Jagdish Achrekar’ın katıldığı ancak imzalamadığı olarak tanınıp tanınmayacağı henüz belli değil.

MCA’nın 109’inci Genel Kurul’unda ayrıca, şirketin dağıtılması da dahil olmak üzere bir dizi önemli kararın alındığı görüldü. Beyaz top turnuvalarındaki performanslarından memnun olmayan Vinod Kambli, Jatin Paranjape ve Nilesh Kulkarni’deki üç eski Hintli oyuncudan oluşan çok önemli Kriket Geliştirme Komitesi (CIC).

Garip bir şekilde, Salil Ankola başkanlığındaki kıdemli seçim komitesi, beyaz top turnuvaları için bu takımların seçilmesine rağmen tutuldu.

“Genel kurul” ayrıca yeni bir Ombudsman atadı — R vb. Allahabad Yüksek Mahkemesi Yargıcı Bhosle.

84inci Genel Kurul tutanakları denetçi tarafından kabul edilmedi. gelecek mali yıl için değişiklik yapılmıştır.

Aslında, “genel organ”, sekreter ve sayman raporu da dahil olmak üzere hiçbir raporu kabul etmemiştir. Sekreterin raporu aslında yeniden yazılması için Apex Konseyi’ne geri gönderilmiştir.

Promoted61512140659

Yeni MCA GC başkanı Milind Narvekar olurken, Nilesh Bhosle artık yönetim konseyinin bir üyesi olacak.

Patil liderliğindeki iktidar fraksiyonunun olup olmadığı görülecek. ve Naik, alınan kararları BCCI forumunda devleti temsil eden kişiler olarak kabul eder.

Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.