Yüksek Mahkeme Kararının Etkileri: BCCI Seçimleri Etrafında Vızıltı Ama Yönetim Kurulu ICC Temsilcisi Olarak Srinivasan'ı Seçecek Mi?

yuksek-mahkeme-kararinin-etkileri:-bcci-secimleri-etrafinda-vizilti-ama-yonetim-kurulu-icc-temsilcisi-olarak-srinivasan'i-sececek-mi?

BCCI logosunun dosya görüntüsü© AFP

Sourav Ganguly ve Jay Shah, BCCI’da üç yıl daha devam etme yetkisine sahipler, ancak Yüksek Mahkeme’nin yaş sınırıyla ilgili değişikliklere izin verme kararının ardından ilgi odağı olan eski başkan N Srinivasan oldu. ICC temsili için 70 yıl. Çarşamba günü Yüksek Mahkeme, cumhurbaşkanı Ganguly ve sekreter Shah’ın zorunlu soğuma süresine hizmet etmek zorunda kalmadan göreve devam etmelerinin yolunu açtı. Yargıçlar DY Chandrachud ve Hima Kohli, bir ofis sahibinin altı yıl Devlet Birliğinde ve altı yıl olmak üzere sürekli yıllık bir görev süresine sahip olabileceğini söyledi. BCCI’da üç yıllık soğuma döneminden önceki yıllar tetikleniyor.

Soğutma süresinin kaldırılması ofis sahiplerinin devam etmesine izin verecek olsa da, BCCI çevrelerinde güçlü bir vızıltı var

“BCCI’da genel kurul toplantısında işler değişebilir. Adaylık belgeleri dosyalanıp inceleme yapılıncaya kadar bilemezsiniz. Genel Kurul’dan sonra ne olacağını söylemek için çok erken. Evet, mevcut ofis sahipleri yetkiye sahip ve herkes Lodha tavsiyelerinin kusurlu olduğunu biliyordu,” dedi. )Yani, memurlar aynı mı olacak yoksa Genel Kurul sonrası değişiklik olacak mı? Hem Ganguly hem de Shah, SC kararı hakkında herhangi bir yorum yapmayı reddederken, gelişmeleri takip edenler, hiyerarşideki bazı değişikliklerin göz ardı edilemeyeceğini, ancak hangi şeklin veya şeklin net olmadığını söylediler.

Turlarda sorulan sorulardan bazıları şunlardır: Ganguly’nin BCCI’da başkan olarak devam ettiğini görecek miyiz? Yoksa onu ICC’de görebilir miyiz? Jay Shah, BCCI üyeleri tarafından başkan olarak yükseltilecek mi? Yoksa karar vericiler Kongre Üyesi Rajeev Shukla’nın terfi etmesine izin verecek mi (bakan olmayan milletvekillerine izin verilir)? Bunlar, zaman içinde cevaplanacak sorulardan bazıları. Cevaplar aynı zamanda Srinivasan’ın kaderini de belirleyecek.

Başkan olarak görev yaptığı süre boyunca ICC Yönetim Kurulu Toplantılarında Hindistan’ı güç merkezi yapan, çivi gibi sert bir müzakereci olan Srinivasan’dı. ‘Üç Büyük’ ​​(Hindistan, Avustralya, İngiltere) ICC’nin gelirlerinden pay alması fikri Srinivasan tarafından tartışıldı ama aslında o görevden ayrıldıktan sonra şekillenmedi.

The Lodha tavsiyeler, küresel ilgi odağına geri dönme umutlarını sona erdirdi, ancak Yüksek Mahkeme, yaş sınırı değişikliğine yeşil ışık yaktı ve Başsavcı Tushar Mehta’nın, bu “yaşlı insanların” nasıl daha fazla ağ oluşturma ve müzakere yetkisine sahip olduğu hakkında konuştuğu tezgahın önündeki argümanı umutlarını artırdı.

Mevcut görevdeki Yeni Zelandalı Gregor Barclay, hakkı olan uzatmayı reddetmesi koşuluyla, ICC Kasım ayında yeni bir başkana sahip olacak.

BCCI başkanı Ganguly’nin, kural değişikliğinden önce ICC’nin en iyi işi için güçlü bir rakip olabileceği bir sır değil. Başkanlık için adaylık başvurusunda bulunan kişinin artık ya eski başkan/başkan olması ya da en az bir ICC Yönetim Kurulu Toplantısına katılması gerekiyor.

Ganguly dışında, Hindistan’dan ICC tepesine hak kazananlar Yaş sınırının kaldırılmasından önceki görev Shashank Manohar (bir dönem kaldı) ve spor bakanı Anurag Thakur idi. Yaş sınırının kaldırılmasından sonra, Srinivasan ve NCP patronu Sharad Pawar için desteler teorik olarak temizlendi.

Ancak, Pawar’ın şu anda hiç şansı yok ve bu yaşta da bunu arzulamayacak. tekrar Dubai’deki ICC merkezine gidin.

Tanıtılan2020

Bu nedenle Srinivasan’ın adı ortalıkta dolaşıyor.

Fakat, Srinivasan’ın yükselmesiyle ilgili Sekreter Shah’ın son çağrısı ne olacak? Yoksa mağazada daha fazla sürpriz var mı? “Brijesh Patel’in önümüzdeki birkaç ay içinde IPL başkanlığını 70 değiştirirken sonlandıracağını neden unutuyorsunuz? Brijesh çok yetenekli bir yönetici. Ayrıca , SC 70-artı kişilerin Hindistan’ı ICC Toplantılarında temsil etmesine izin verirken, ancak yukarıda olması gerektiği nerede yazıyor 70? Ya BCCI Ganguly’ye karar verirse? Bekleyip izleyelim” dedi kaynak.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.