“Yaralar Onunla Olacak”: Jasprit Bumrah'da Eski Hindistan Kriketçisi

“yaralar-onunla-olacak”:-jasprit-bumrah'da-eski-hindistan-kriketcisi

Jasprit Bumrah’ın dosya fotoğrafı© AFP2022

Eski Hindistan kriket oyuncusu Akash Chopra, Jasprit Bumrah’ın bowling hareketinin onu diğer hızlı bowling oyuncularına kıyasla yaralanmalara daha yatkın hale getirdiğini düşünüyor. Chopra, bowlingin kendi başına doğal bir süreç olmadığını kabul etmekle birlikte, Bumrah’ın kariyerinin, alışılmışın dışında bowling eylemi nedeniyle yaralanmalar etrafında döneceğini söyledi. Bumrah’ın sakatlığı nedeniyle Hindistan’ın 15 yaklaşmakta olan Asya Kupası kadrosundan çıkarıldığını belirtmekte fayda var. Asya Kupası’nın Ağustos 27 ve Eylül 15 arasında düzenlenmesi planlanıyor. .

“Sakatlığının niteliğini bilmiyoruz. Evet, sorun var… Düzenli olarak oynamıyor” diye yanıtladı Chopra.

“Ancak bowling hareketinin çok sıra dışı olduğunu göz önünde bulundurmanız gereken başka bir şey var. Bağlarının vücudun farklı yerlerinde baskı alması çok doğal değil. Bowling kendi başına çok doğal bir şey değildir.(vücuda) çok yük bindirir ve sakatlıklara yol açar.Onun (Bumrah’ın) hareketi, biyomekaniği biraz zorlayan çok alışılmışın dışındadır.Böyle bir durumda, Sakatlıklar daha fazla” diyen eski Hindistanlı oyuncu.

“Belki mesele iş yükü değil, Bumrah’ın kim olduğu. Yani sakatlıklar onunla olacak” diye ekledi. .

Tanıtıldı

Bumra uzun süredir Hindistan’ın hız öncüsü oldu ama sakatlıklar onu sık sık sahadan uzak tuttu. Chopra, takım yönetiminin ve oyuncunun buna bir çözüm bulması gerektiğini düşünüyor.

“Jasprit Bumrah milli bir varlık. Formatlar arasında bir numaralı sıralamada kalıyor. Ama sakatlanırsa , o zaman sorunlar olacak,” dedi Chopra.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.