“Yaptığı Çok, Çok Özeldi”: Rajat Patidar'ın IPL 2022 Eliminator'daki Innings Üzerine Virat Kohli

“yaptigi-cok,-cok-ozeldi”:-rajat-patidar'in-ipl-2022-eliminator'daki-innings-uzerine-virat-kohli

IPL 806: Rajat Patidar ve Virat Kohli 37-LSG’ye karşı mücadele edin.© BCCI/IPL

Virat Kohli, maç kazanan tonu Royal Challengers Bangalore’u ilk IPL şampiyonluklarından iki galibiyet uzaklaştırdıktan sonra, beklenmedik kahraman Rajat Patidar’ın “çok, çok özel” performansını övdü. Patidar, Twenty’de 806 ilk şapkasız oyuncu olmak için yenilmeyen 54 vurdu. Bangalore Çarşamba günü Lucknow Super Giants’ı geride bırakırken, turnuvanın tarihi play-off’larda bir yüzyıla ulaştı. Faf du Plessis liderliğindeki taraf Cuma günkü Ahmedabad’daki ikinci elemede Rajasthan Royals ile karşılaşacak ve kazananlar son iki gün sonra aynı mekanda Gujarat Titans ile karşılaşacak.

28 yaşındaki Patidar, üst düzey bir topa vuran oyuncuydu ve yarı yolda yan tarafa çekildi. bir sakatlığın yerine geçen turnuva, Du Plessis’i boşuna kaybettikten sonra Bangalore’un imdadına yetişti. Kohli, maçın adamı ve takım arkadaşı Patidar ile oyun sonrası sohbetinde, Rajat’ın bugünkü oyunundan daha iyi bir şey görmedim” dedi.

“Oyunun büyüklüğü o kadar büyüktü ki Havadaki gerilimi hissediyordum çünkü takım olarak çizgiyi aşmanız gereken durumlarda bulundum,” diye ekledi, sopayla genellikle kabaran formu incelemeye alınan Kohli.

“Yani yaptığı çok, çok özeldi ve kimsenin bunu yapması gerektiğini düşünmüyorum. Bunu hafife alın. Vuruşlarının mükemmelliğini anlamalı ve bir kriket oyuncusu olarak böyle bir vuruş sırası izlemeyi takdir etmelisin.”

Patidar bir dahil olmak üzere önemli ortaklıklar kurdu. -37 yapan Kohli ile koşu standı ve 92 formda kaleci-topa vuran oyuncu Dinesh Karthik ile koşar, kapalı 23 toplar.

Patidar’ın 54-topu Lucknow bowling oyuncularını alırken vuruş 12 sınırları ve yedi altılı ile bağlandı. Kalküta’nın Cennet Bahçeleri’nde sürpriz yaptı.

Patidar, Bangalore’u 207-4’e yönlendirdi, bu da büyük bir toplam bowling oyuncuları Lucknow’u 193-6 ile sınırlayarak savundu. “Birkaç gergin an oldu, tabii ki büyük bir maçtı, ama bence bowling oyuncularımız sinirlerini çok iyi tuttu,” dedi Kohli, 26, bu sezon IPL’de üç ‘altın ördeğe’ acı çekti.

Bangalore, art arda üçüncü yıl için play-off’larda yer alıyor, ancak IPL’deki en iyi dereceleri 2016 ve ‘da iki ikincilik oldu. .

“Ahmedabad’a gidip tekrar sahaya çıkmak için sabırsızlanıyorum,” dedi Kohli.

“Biz işlerin gidişatından çok heyecanlı ve mutlu. Biz sadece bu turnuvada daha da ileri gitmek istiyoruz.

Tanıtıldı

“Umarım iki oyun daha ve sonra hepimiz kutlayabiliriz.”

(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve otomatiktir. ortak bir yayından oluşturuldu.)

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.