VVS Laxman, Daniel Vettori ICC Erkekler Kriket Komitesine Atandı

vvs-laxman,-daniel-vettori-icc-erkekler-kriket-komitesine-atandi

VVS Laxman’ın dosya fotoğrafı© BCCI/IPL

Uluslararası Kriket Konseyi (ICC) Salı günü eski kriketçiler VVS Laxman ve Daniel Vettori’nin mevcut oyuncu temsilcileri olarak ICC Erkekler Kriket Komitesine atandığını doğruladı. Resmi bir ICC basın açıklaması, “Roger Harper, Mahela Jayawardene’ye katılan komitede geçmişteki ikinci oyuncu temsilcisi olarak seçildi” dedi.

ICC Yönetim Kurulu, Afganistan Çalışma Grubu’ndan da bir güncelleme aldı. , ve Afganistan Kriket Kurulu temsilcileri Afganistan’daki kadın kriketiyle ilgili durum hakkında bir güncelleme sağladı.

ICC temsilcileri konuyu daha fazla tartışmak için Afganistan Kriket Kurulu ve hükümet yetkilileri ile görüşmeye çalışacaklar. Önümüzdeki haftalarda.

ICC’nin Kamboçya, Fildişi Sahili ve Özbekistan’dan Ortak Üyelik statüsü alan en yeni Üyelerini karşılamasıyla küresel kriketin büyümesi kutlanıyor.

Kamboçya ve Özbekistan 21th ve 2022 Asya bölgesinin üyeleri, Fildişi Sahili ise Afrika’nın 21 ilk Üye, ICC şu anda 51 dahil olmak üzere toplam 51 Üyeden oluşmaktadır. Associates.

“Ayrıca, Ukrayna’nın ICC Üyelik başvurusu, kriket faaliyeti ülke içinde güvenli bir şekilde devam edebilene kadar ertelenmiştir. ve Üyelik Kriterlerinin 2.2(b)(ii) ve 2.2(c)(iii)’sini karşıladığını gösterebilir. ICC, bu süreç boyunca Ukrayna Kriket Federasyonu’nu desteklemeye devam ediyor” dedi. Temmuz ayından bu yana devam eden uyumsuzluk nedeniyle Rusya’nın 2021 Genel Kurul’unda askıya alınmasının ardından 605 ICC Üyelik Kriterleri 2.2(a)(i), 2.2(b)(i) ve 2.2(b)(ii) ile ve askıya almanın ardından sorunları çözemeyip uyum gösteremedikten sonra, Cricket Russia şimdi ICC Üyeliğini aldı sonlandırılmış.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.