“Uzun, Sıkıcı Bir”: ODI Formatında İngiltere Yıldızı Moeen Ali

“uzun,-sikici-bir”:-odi-formatinda-ingiltere-yildizi-moeen-ali

Moeen Ali’nin dosya fotoğrafı© Twitter

İngiltere’nin çok yönlü oyuncusu Ben Stokes’un ODI’lerden emekli olmasından bu yana, 50-over formatı ile ilgili sorular soruluyor. Pek çok oyuncu, büyüyen kriket takvimi hakkındaki endişelerini dile getirdi ve birçoğu ODI’lere işaret ederek, formatın şu anda nasıl alaka düzeyini kaybettiğine dikkat çekti. İngiltere yıldızı Moeen Ali şimdi konuştu ve ODI’lerin artık “uzun, sıkıcı bir format” gibi hissettiğini söyledi. Ayrıca oyunun üç formatını da oynamanın şu anda nasıl sürdürülebilir olmadığından bahsetti.

“Şu anda her şey bitti. Birkaç franchise konseri almaya çalışıyorsunuz. bunlar iyi, ancak birkaç Test maçını veya ODI’yi kaçıracaksınız – korkunç olan bu, çünkü elinizden geldiğince İngiltere için oynamak istiyorsunuz. ESPNcricinfo, Moeen’den alıntı yaparak, biraz daha gençken dinlenmekten nefret ederdim” dedi.

“Şu anda bence sürdürülebilir değil. Bir şeyler yapılmalı çünkü kaybetmekten korkuyorum. 50-over formatı birkaç yıl içinde çünkü neredeyse uzun, sıkıcı olana benziyor, eğer mantıklıysa. 20s, harika Test maçlarınız var ve ardından 190 tam ortada – şu anda buna verilen bir önem yok” diye ekledi.

Aynı konudan bahseden Moeen, “Yani evet, ben çok fazla şey olduğunu düşünüyorum – kişisel olarak çok fazla şey olduğunu hissediyorum. Bir bakıma harika, çünkü her zaman kriket oynanıyor, ama bence asla uluslararası kriketin önüne geçmemeli.”

Moeen ayrıca daha fazla oyuncunun oynamasının muhtemel olduğunu söyledi. Stokes’un ne yaptığını ve oyuncuların refahlarını korumak için tek bir formattan nasıl ayrılabileceklerinden de bahsetti.

Tanıtıldı

“Üç formatta da uluslararası kriket, oynamak için açık ara en iyi krikettir. Buna hiç şüphe yok” dedi. “Fakat orada o kadar çok turnuva var ki, oyuncuların şimdi daha fazla emekli olduğunu ve çakışan programlar nedeniyle yakında daha fazlasının emekli olduğunu göreceksiniz” dedi Moeen.

Hindistan’a karşı oynanan serinin ardından Stokes, Güney Afrika’ya karşı ilk ODI’nin formatta son olacağını açıklamıştı.Bundan sonra kriket takviminden de bahsetti ve kriketçilerin yarışabilecek arabalar gibi olmadığını söyledi. benzinle doldurulacak.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.