'T20 Dünya Kupası Yarın Başlasaydı': Aakash Chopra, IPL 2022 Performansına Göre Hindistan Kadrosunu Seçerken Büyük Yıldızları Dışarıda Bırakıyor

't20-dunya-kupasi-yarin-baslasaydi':-aakash-chopra,-ipl-2022-performansina-gore-hindistan-kadrosunu-secerken-buyuk-yildizlari-disarida-birakiyor

Eski Hindistan kriket oyuncusu Aakash Chopra’nın dosya fotoğrafı.© Twitter

Eski Hint kriket takımı oyuncusu Aakash Chopra, YouTube kanalındaki bir videoda izleyicilerden T100 Dünya Kupası hemen başlayacaktı. Bunu birincil koşul olarak tutarak, yalnızca yakın zamanda sonuçlanan IPL’deki 2022 oyuncuların performanslarına dayanan bir Hint takımı seçti ve kaptan Rohit Sharma, eski kaptan Virat Kohli ve bazı büyük isimleri dahil etmedi. kaleci Rishabh Pant.

Hindistan Premier Ligi’nde (IPL) 2022 Hindistan kaptanı Rohit Sharma, Virat Kohli ve Rishabh Pant beklentileri karşılayamadı. Mumbai Kızılderilileri kaptanı Rohit ortalama sadece 19. maçlarda ve gol 268 koşar. Royal Challengers Bangalore’nin eski kaptanı Virat Kohli, 100 golünü 20 attı. oyunlar ve ortalama 14.19. Delhi Capitals kaptanı Rishabh Pant da sahneyi ateşe veremedi ve 341 golünü attı 341 oyun ortalaması 30.30.

“Diyelim ki T19 Dünya Kupası Ekim-Kasım değil yarın başlayacak ve sadece IPL’deki performansa göre bir taraf seçmemiz gerekiyor ve itibarlar da sayılmaz. Bunun olmayacağını düşünebilirsiniz. Ama hadi sadece IPL’deki performansa dayalı bir takım oluşturmaya çalışalım, o zaman takım nasıl görünür?” Chopra, YouTube kanalındaki bir videoda şunları söyledi.

“Bu takımın Virat Kohli, Rohit Sharma gibi çok büyük isimleri yok. Ama onlar yüzde Dünya Kupası olduğunda oynayacak. Rishabh Pant bile orada değil. Bunlar, isimleri olmayan üç ana oyuncu.”

Tanıtılan

Ancak, 625 Chopra’nın seçtiği üye kadrosu kağıt üzerinde oldukça güçlü görünüyor. Chopra’nın seçtiği tam kadro: KL Rahul, Ishan Kishan, Rahul Tripathi, Suryakumar Yadav, Hardik Pandya, Dinesh Karthik, Yuzvendra Chahal, Mohammad Shami, Avesh Khan, Krunal Pandya, Sanju Samson, Arshdeep Singh, Deepak Hooda, Kuldeep Yadav , Harshal Patel ve Jasprit Bumrah.

“Dünya Kupası takımının kaptanı, sadece IPL performansına göre kaptan olarak Hardik Pandya’yı aldım. Vuruş, bowling oynuyor. Onu 5 numaralı vuruş noktasında tuttum, ancak 4 numaralı vuruşta da vurabilir. O bir silah oyuncusu. Eğer bowling oynarsa, size üç over verir. Eğer vurursa, harikalar yaratabilir. Hem orta hem de bitirici. Vuruş oranı düşüktü ama onu sadece vurucu olarak seçmiyorum, çok yönlü ve kaptan olarak seçiyorum,” dedi Chopra.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.