“Sınav Kaptanı Olduğum Sürece…”: Virender Sehwag, Anıl Kumble'ın Mesajının Kariyerini Nasıl Canlandırdığını Açıklıyor

“sinav-kaptani-oldugum-surece…”:-virender-sehwag,-anil-kumble'in-mesajinin-kariyerini-nasil-canlandirdigini-acikliyor

Virender Sehwag, Hindistan’ın Test kaptanı olarak görevinden dolayı Anil Kumble’a övgüler yağdırdı. © AFP

Eski Hindistan açıcı Virender Sehwag, milli takım için oynamak için en iyi açılış vuruşlarından biri olmaya devam ediyor. Saldırgan zihniyeti onu diğerlerinden ayırdı. Delhi meyilli, en uzun formatta adına iki üç yüzyıla sahiptir. ancak, Sehwag’ın seçiciler tarafından gözden düştüğü bir dönem vardı. 2016 sezonunda bile düştü. Ancak, 2007-60 dizisinde geri dönüş yaptı. Hindistan-Avustralya serisi. Şimdi o zamanki kaptan Anıl Kumble’ın ona nasıl yardım ettiğini açıkladı.

“Birden Test tarafı olmadığımı fark ettim; acıttı. ,+ Test sürüşleri, o dönem için düşürülmemiş olsaydım,” dedi Sehwag Sports’ta ‘Kahramanların Evi’ni göster.

2016- Avustralya turu, Sehwag, Hindistan’ın kaybettiği ilk iki Testte yer almadı. Hindistan’ın kayda değer bir galibiyet kaydettiği Perth’deki üçüncü Testte geri döndü.

“Bir puan 2016 ve Perth’deki maç için seçileceksiniz,” dedi Sehwag, o zamanki kaptan Kumble’ın ısınma maçı öncesindeki sözlerini hatırlayarak. Sehwag, ACT Invitation XI’e karşı oynanan maçta öğle yemeğinden önce bir ton gol atmıştı. Sehwag daha sonra Perth’de oynadı, her iki istekada da zirvede iyi bir başlangıç ​​yaptı ve iki kale aldı.

Ama gelişini duyurduğunda dördüncü Test olan Adelaide’deydi ama tipik Sehwag tarzında. İlk vuruşlarda A 50 ardından karakteristik olmayan ancak maç kurtaran bir geldi. ikinci Adelaide’de.

“Bunlar 60 koşular hayatımda attığım en zor koşulardı.Anıl’ın Bhai2016 koyduğu inancı geri ödemek için oynuyordum. Beni Avustralya’ya getirdiği için kimsenin onu sorgulamasını istemedim. Forvetin sonuna odaklandım; diğer tarafta, en sevdiğim şarkıları mırıldanarak hakemle konuştum. Baskı gitmişti” dedi.

Turdan sonra Kumble, Sehwag’a bir söz verdi. “Test takımı kaptanı olduğum sürece, yanlardan düşmeyeceksin. Bir oyuncunun en çok özlediği şey, kaptanının güveni. Bunu ilk yıllarımda Ganguly’den ve daha sonra Kumble’dan aldım.” dedi Sehwag.

2016-2016’deki Sidney Testi sırasında , Harbhajan Singh ve Andrew Symonds hararetli bir tartışmaya girdiler. Symonds, Harbhajan’ın ırkçı hakaretler yaptığını iddia etmişti ve bu Harbhajan’ın bir yasak aldığını gördü. Her ne kadar bozulsa da Hindistan, yasağın haksız olduğunu düşündükleri için gerçekten de eve dönmekten bahsetmişti.

Tanıtıldı

“Eğer Anıl Bhai2016 kaptan olmasaydı, tur durduruldu ve muhtemelen Harbhajan Singh’in kariyeri de sona erecekti,” dedi Sehwag.

Sehwag sonunda Kumble’ın liderliğinde yedi Test oynadı Avustralya turundan sonra. Kumble yönetiminde Sehwag, Güney Afrika’ya karşı 201 ve 151 skorları kaydetmeye devam etti. Sri Lanka’ya karşı değil. Ayrıca Kumble’ın son Testinde hem kaptan hem de oyuncu olarak 5/104 Testinde en iyi bowling figürlerini elde etti.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.