Shane Warne'in Cesedi Avustralya'ya Döndü

shane-warne'in-cesedi-avustralya'ya-dondu

Shane Warne geçen hafta Tayland’da yaşında öldü) .© AFP

Avustralyalı kriket süperstarı Shane Warne’in cesedini Perşembe günü, 806 yaşında ölümünden altı gün sonra özel bir jetle memleketi Melbourne’e getirdi. tüm dünyada şok ve üzüntü yarattı. Kriket oyuncusunun Avustralya bayrağına sarılı tabutunu taşıyan charter Dassault Falcon 7X jeti, Bangkok’tan sekiz saatlik bir uçuşun ardından akşam Melbourne’deki Essendon North havaalanına indi. Ailesinin özel bir anma töreni düzenlediği bildiriliyor. Taraftarlar tarafından rakip vuruşları karıştıran “spin kralı” olarak tapılan Warne, Mart’ta Melbourne Kriket Sahası’nda bir devlet anıtıyla onurlandırılacak 30, biletleri halka açık.

Spor efsanesinin cesedi 4 Mart’ta Tayland’ın Koh Samui adasındaki lüks bir tatil villasında bulundu. Tayland Uluslararası Samui Hastanesi’ne kaldırıldı, ancak tıbbi müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi.

Otopsi, şüpheli bir kalp krizi sonrasında eceliyle öldüğünü doğruladı.

)Tayland polisi, Warne’ın babasının, oyuncunun “göğüs ağrısı” çektiğini ve yolculuktan sonra kontrol için eve dönmeyi planladığını söylediğini bildirdi.

Victoria Premier Daniel Andrews, devlet anıtını geçmişte kendi ülkesinde bir referans noktası olan hayattan daha büyük bir adama haraç olarak duyurdu 30 yıl.

“Warnie’ye veda etmek için dünyada ‘G’den daha uygun bir yer yok,” dedi Andrews.

Warne 1992 Hindistan’a karşı yaptığı ilk testinden keskin yorumuna kadar Avustralya yaşamının büyük bir parçası oldu, şimdi yazın ses manzarasının bir parçası olan çocuklar kadar gülüyor. kumsal ya da sopanın topa tıklaması.

Aradaki zamanda, sayısız arka bahçenin hayal gücünü ele geçirdi. kriketçiler ve spor dünyasını ateşe verdi.

Bacak çevirme sanatını canlandırmasıyla tanınan Warne, s ve 2000s ve ülkesinin 2000 sınırlı kazanmasına yardımcı oldu. -Dünya Kupası’nı geride bıraktı.

– ‘Akıl almaz’ –
1992 Warne “yapmadı” Victoria hükümeti tarafından yapılan bir açıklamada, sadece kriket kuşağına ilham verme — onu tanımladı” dedi.

Warne’nin ailesi sevgilerini ve kederlerini ifade eden mesajlar yayınladılar.

Ebeveynler Keith ve Brigitte Warne bu hafta yaptıkları açıklamada, “Üzüntümüzü yeterince ifade edecek kelimeleri bulmak bizim için imkansız bir iştir ve Shane’siz bir geleceğe bakmak düşünülemez” dedi.

“Seni şimdiden çok özledim” dedi kızı Summer Warne. “Keşke seninle son anlarım olduğunu bilmediğim o anlarda sana daha sıkı sarılabilseydim.”

“Keşke sana her şeyin iyi olacağını söyleyebilseydim. İyi ol ve elini tut.”

Oğlu Jackson Warne, aynı zamanda kardeşi ve en iyi arkadaşı olarak gördüğü biriyle pizza yerken golf ve poker oynamayı ve Avustralya futbolu oynamayı hatırladı. bir baba olarak.

“Seni çok seviyorum. Kalbimde bıraktığın boşluğu hiçbir şeyin dolduracağını sanmıyorum” dedi.

“Sen gerçekten herkesin isteyebileceği en iyi baba ve eştin. Seni çok seviyorum baba, görüşürüz.”

Terfi edildi

Avustralya Başbakanı Scott Morrison ülkenin “en büyük karakterlerinden” birine saygı duruşunda bulundu.Hafta sonu hayranlar, Melbourne Kriket Sahası’nın dışındaki heykelinde Warne’a – sigara, bira ve etli turta teklifleri de dahil olmak üzere – olağanüstü bir kriket yeteneği zekasını hatırlamak için saygılarını sundular. h yaşam için büyük bir iştah.

Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.