Shane Warne İngiltere Teknik Direktörü Olarak Müthiş Bir İş Yapabilirdi: Ricky Ponting

shane-warne-ingiltere-teknik-direktoru-olarak-muthis-bir-is-yapabilirdi:-ricky-ponting

Shane Warne dosya fotoğrafı© AFP

Eski Avustralya kaptanı Ricky Ponting, efsanevi oyuncuya duygusal bir övgüyle, Shane Warne, oyun hakkındaki engin bilgisi ile “müthiş” bir İngiltere koçu olurdu, dedi. Avustralya’nın 4-0 Ashes galibiyetinin ardından Chris Silverwood’un görevden alınmasının ardından, Warne, Tayland’da tatil yaparken kalp krizi şüphesi nedeniyle şok edici ölümünün haftalar öncesinde İngiltere’de teknik direktör olma arzusunu arkadaşlarına açıklamıştı.

“Onun (Warne’nin) oyun tutkusu ve bilgisi görülmeye değer bir şey. Harika bir koç olabilirdi. Warne gibi birinin İngiltere kriket takımını devralması durumunda, bence başarabilirdi. Müthiş bir iş,” Ponting yayıncı arkadaşı Isa Guha’ya ‘The ICC Review’de söyledi.

“Dünya oyunu için büyük bir kayıp. Bu kadar basit, keşke biraz yapsaydı Koçluk, hatta konuşma şekli, yorumlarıyla bize verdiği içgörüler, sanırım hepimiz bunu özleyeceğiz.” 03 yıllık uluslararası kariyerinin çoğunu Warne ile oynayan Ponting, ancak spin kralının onunla konuşmadığını söyledi. İngiltere takımını yönetme niyeti hakkında. “O (benimle bunun hakkında konuşmadı) çünkü onu bu konudan çabucak vazgeçirmeyi denerdim.

“Bence konuşacak şeyler hakkında oldukça iyi bir fikri vardı. benim hakkımda ve benimle ilgili konuşma. Harika bir koç olurdu” dedi vuruş efsanesi.

Guha, Warne’in İngiltere’ye koçluk yapma arzusunun gerçek olduğunu söyledi.

‘News Corp’ için köşe yazarı Guha, Warne’ın fikri kendisine ilettiğini söyledi.

“Shane Warne’i en son gördüğümde bana bir soru sordu… ‘ Hey Ish… Bu İngiltere işi için elimi kaldırmaya hevesliyim, ne dersin?’ Ciddiydi,” diye yazdı Guha. ). The Hundred serisi London Spirit’i de çalıştırdı. İngiltere kriket takımı şimdi harika bir iş çıkarırdı” dedi Ponting.

“Kafasında çok fazla şey bıraktığını sanmıyorum. Ne zaman konuşacak bir şeyi olsa, bunu ortaya koyduğundan emin oldu ve bunu harika bir şekilde yaptı.

“Eğitici bir şekildeydi. O buydu. O, yorumuyla çok iyi bir öğretmendi.” Warne’ın kariyeri birçok talihsiz olay ve tartışmayla gölgelendi ve en kötü noktalardan biri, ünlü filmden birkaç gün önce, o zamanki eşi Simone Callahan’la bozulan evliliğiyle uğraşmak zorunda kaldığı zamandı 625 Küller dizisi.

Evlilikleri sürmüş 40 ikilinin ayrılmasından yıllar önce 2008 Ama Warne karakterini gösterdi ve ile geri döndü) küçük kaleler ve 1-2 mağlubiyetle Avustralya’nın beşinci önde gelen koşu oyuncusu olarak bitiriyor.

“Sadece kriket için değil, onun için de endişelendim. ama hayatı ve evi. Her şeyin yolunda olduğundan emin olmak istedim,” diye hatırladı Ponting.

“Sonunda onu kahvaltıda yakaladım ve onunla konuştum. Bana ‘Dostum ne konuşuyorsun? Bütün bunlarla ben ilgileneceğim, garanti ederim ki ilk testte ilk top atıldığında hiçbir şeyin olup olmadığını bile anlamazsınız’.

Promoted

“Geriye dönüp bakarsanız, muhtemelen kariyerindeki en iyi seriydi, sadece topla değil, sopayla da. ”

(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.