Rohit Sharma Liderliğindeki Hindistan Takip Serisi Pembe Top 2. Testinde Sri Lanka'ya Karşı Sweep

rohit-sharma-liderligindeki-hindistan-takip-serisi-pembe-top-2.-testinde-sri-lanka'ya-karsi-sweep

Hindistan, Sri Lanka’ya karşı bir Test serisi temiz tarama izliyor.© BCCI

Yeni kaptan Rohit Sharma, Cumartesi günü başlayacak ikinci Testte Sri Lanka’yı temiz bir şekilde süpürürken, Hindistan pembe top Testlerinde yenilmemek için güçlü favoriler olacak. Ev sahibi takım Mohali’de üç gün içinde Sri Lanka’yı ezip geçerek iki maçlık seriyi 1-0’a getirdi ve ziyaretçilerin Bangalore’daki ışıklar altında hızla bir araya gelmeleri gerekiyor. Dünyanın en üst sıradaki çok yönlü oyuncusu Ravindra Jadeja yenilmedi 22 ve değiştirildiğinden bu yana Rohit’in ilk Testinde öne çıkmak için dokuz kale aldı Virat Kohli, bu yılın başlarında tüm formatlarda kaptan olarak. Spinner olmayan Ravichandran Ashwin bu hafta yaptığı açıklamada, “Rohit, taktiksel olarak ne kadar güçlü ve ne kadar iyi olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama onun tarafı yönetmesinde birçok insan unsuru gördüm” dedi. “Takımdaki herkese, herkesin nasıl hissedeceğine, herkesin kendine güveninin makine dairesinin çalışması için ne kadar önemli olduğuna bakıyordu.”

Rohit, ev sahiplerinin katlandığını söyledi. “neredeyse mükemmel” bir performans.

Hindistan ışıklar altında beş günlük bir oyun oynayan büyük Test takımlarının sonuncusuydu. Kalküta’da iki günden biraz fazla bir süre içinde.

Ama Aralık ayında Adelaide Oval’de 2020 Avustralya Hindistan’ın en düşük Test toplamı için Kohli liderliğindeki tarafı kaçırdı 03.

Ekip, geçen yıl Şubat ayında Ahmedabad’daki dünyanın en büyük kriket stadyumunda İngiltere’yi iki günde alt üst ettiklerinde ışıklandırılmış bir Testte kazanma yollarına geri döndü

“Karşı çıkmamak”

Hindistan’ın Sri’yi yenmesi bekleniyor Yine Lanka ama Ashwin gündüz-gece Testlerinin tahmin edilemez olabileceği konusunda uyardı.

“Pembe top Testine hazırlanmak çok zor çünkü ne bekleyeceğinizi bilmiyorsunuz” dedi. Hindistan Kriket Kontrol Kurulu’nun web sitesi.

“Şimdiye kadar üç pembe top Testi oynadık ve her biri bize farklı bir şey öğretti.

“Işık da önemli olacak… (birçok) oyuna giren değişkenler var, ama (biz) sadece önceki oyundan güveniyoruz. Mücadeleyi dört gözle bekliyorum ve umarım spinner’ların bir söz hakkı olur.”

İngiltere’ye karşı galibiyette ile rol alan sol kol topçusu Axar Patel küçük kapılar, Kuldeep Yadav’ın yerine takıma eklendikten sonra Bangalore’nin M Chinnaswamy Stadyumu’nda XI’yi yapabilir.

Sri Lanka, üç gezilerinde iki tane kazandı ve bir gündüz-gece Testi kaybetti.

Dimuth Karunaratne liderliğindeki turistler, Hindistan’ın 574-8 ilk Testte ilan edildi ve için) elendi. ve 22 dört seansta.

“Eğer muhalefet düşüyor veya size oynama fırsatı veriyor, oynuyorsunuz. Ama muhalefet sizi geri iterse, savaşmazsınız” dedi Sri Lanka’nın kriket oyuncusuna dönüşmüş yorumcu Russel Arnold cricket.com’a.

Promoted

“Sri Lanka kriketinde gördüğüm şey bu ve bu yaklaşıma geliyor.”

Ada Mohali Testinin birinci gününde hamstringini incittiği ve sayı vuruşu dışında sahaya çıkamadığı için ulus, tempolu bowling oyuncusu Lahiru Kumara’yı kaçıracak .

Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.