Ranji Trophy Finali: Rakip Antrenörler Chandrakant Pandit Ve Amol Muzumdar, Zeka Savaşına Hazırlanıyor

ranji-trophy-finali:-rakip-antrenorler-chandrakant-pandit-ve-amol-muzumdar,-zeka-savasina-hazirlaniyor

Amol Muzumdar’ın dosya görüntüsü© Instagram2019

İkinci en iyiye neredeyse hiç yer olmayan, acımasız bir ‘gharana’da bakımlı olan Chandrakant Pandit ve Amol Muzumdar, zihinsel olarak çivi kadar sağlamdır. Ruhta onlar, ikonik Ramakant Achrekar altında derslerini almış ‘guru bhai’lerdir. İkisi de çatal bıçak takımına el koymanın nasıl bir his olduğunu biliyor. Ranji Kupasının finali Çarşamba sabahı Chinnaswamy Stadyumu’nda başladığında, iki Mumbai tarafı arasında oynandığını düşünmek affedilebilir.

Pandit’in Madhya Pradesh’i temelde bir ‘ Pandit liderliğindeki ’98 sınıfının’ bitmemiş işini başarmak için iş etiği, vizyon ve planlar açısından Mumbai Lite’ veya ‘Mumbai Ultra’

Onlarla karşı karşıya 23-zamanın şampiyonu Mumbai, Hindistan’ın bir sonraki en yetenekli gen grubuyla övünüyor Prithvi Shaw, Yashasvi Jaiswal, Arman Jaffer, Sarfaraz Khan ve Suved Parkar’da vurucular.

Hepsi 25 altında ) ve MP bowling saldırısını bir kurt sürüsü gibi avlamaya hazır, ünlü tek bowling oyuncusu, sezon boyunca olağanüstü olan sol kol döndürücü Kumar Kartikeya’dır.

Onları kışkırtıyor. soyunma odasından “öldürmek için gitmek”, ilk Ranji Kupasını bir koç olarak gören ve yerli koçun duayenini durdurmak isteyen Muzumdar olacak Üç farklı eyalette (Mumbai ve Vidarbha’dan sonra) eşi benzeri görülmemiş bir altıncı tacı kazanmaktan çok mutlu.

“Amol tam olarak nasıl düşündüğümü ve kriket felsefemin ne olduğunu biliyor. Tam tersi, işini nasıl yapacağına dair adil bir fikrim yok. Pandit, adamlarının hazırlıksız ve uyumsuz bir Bengal’i yok etmesinin ardından PTI’ye “İkimiz de zor yoldan öğrendik” dedi.

Muzumdar duyguları tekrarladı ama umutsuzca ark ışığının oyunculara kaymasını istedi.

“Ben ve Chandu değiliz Farklı. Yetiştirilme tarzımız aslında çok aynı. Ama bu final ortada olacak ve takımları için kazanmaya çalışacak oyuncularla ilgili. Bence biz koçların arka planda olması gerektiğine inanıyorum” dedi. Ama arka planda olmaktan bahsedersek, Pandit’in ikinci doğası bu değildir.

“Hiçbir devlet kurumuna ne olduğunu söylemiyorum. benim beklentilerim. Chandrakant Pandit’in gemiye alınmasında yapılması ve yapılmaması gerekenleri bilen devlet dernekleri sadece benimle iletişime geçiyor.

“Ve benim çalışma prensibim basit. Kuruluş tarafından bana olan güvenin tam ve sonuç almak istiyorsanız tamamen çalışma özgürlüğüme izin verin.

“Mumbai’liyim ve Mumbai’deyim, sadece Ranji’yi kazandığımız zaman iyi bir sezon diyoruz. Kupa. Bundan aşağısı fakir sayılır” diyerek içindeki acımasız çizgiyi görebiliyordunuz.

Ardından gülümsedi ve herkesin onunla çalışamayacağını söyledi.

“Kullandığım dil bazen kaba olabiliyor ve küçük bir kriket oyuncusunu haddini aştığını görürsem tokatlayabilirim. Bunu herkes kabul edemez. Benimle devam edebilenler hizmetlerimi ararlar. Diğerleri kabul etmez. t.

“Prithvi bugün bir yıldız ama Mumbai’de bana geldiğinde omzunda çip vardı. İnsanlar onu düzelttiğimi biliyor ve bunu herkesle yapabileceğimi biliyor” dedi kayıtsızca. Vidarbha ile birlikteyken, görünüşe göre genç bir oyuncuya tokat attı ve haberler o günlerde BCCI’da çok fazla güce sahip olan üst düzey bir VCA yetkilisine ulaştı.

Yetkili Pandit’i aradı ve şu satırlarda bir şeyler söyledi: “Chandu, bir tokat yetmez. Sana bir baston vereceğim ve disiplinli olana kadar o adama kamçılayacağım.” Kayıtlara göre, Vidarbha geri kazandı. -geri Ranji Trophy şampiyonlukları.

Geçen sezonunu profesyonel olarak MP için oynamıştı ama koç olarak katıldığında, eski takım arkadaşlarından bazıları ya yönetimde ya da seçim panelindeydi. .

“MPCA’dan çok destek aldım. Tüm seçim toplantılarına katılıyorum ve bunlar 19 dakikadan fazla sürmüyor. Çok fazla kriket oynadığım Sanjeev Rao ve Amitabh Vijaywarghiya gibi kişilerle çok iyi iletişim kuruyorum” dedi. bazı oyuncuların son yedi-sekiz yıldır kadroda olduğunu, ancak neredeyse hiç maç oynamadığını gördüm.

“Öncelikle ilk şeyler. Tüm bu tek kullanımlık oyuncuları kaldırdım. Beş yılda beş maç bile oynamadıysan, hiçbir işe yaramazsın.

“Sonra Aditya Srivastava’da genç bir kaptanım var. 9’a kadar odamdan kıpırdamayacak. : 30 akşamleyin ve stratejiler hakkında konuşun. İşte böyle seviyorum,” Pandit söylemedi ama temelde “benim yolum ya da benim yolum” anlamına geliyordu. otoyol’.

Ancak Pandit’in daha yumuşak bir yanı da var. Aslında, yeni binyılın başlarında, Mumbai’de ilk teknik direktör olduğunda, Muzumdar elit düzeyde görmezden gelindikten sonra kriketten neredeyse vazgeçmişti.

Herkesin sevinci, gelecek yıl geri döndü ve Pandit’in koçluğu altında Ranji Kupasını kazandı ve kariyerini tekrar rayına oturttu.

Pandit’in çok yıllık mazlumlarla harikalar yaratma konusunda esrarengiz bir hüneri var. Bunu Vidarbha ile iki kez yaptı ve sezonun daha iyi bir bölümünde Venkatesh Iyer, Avesh Khan veya Kuldeep Sen’in olmadığı bir takım olan MP ile yapmak istiyor.

“Bu MP’nin kaptanlığım altında Karnataka’ya karşı Ranji finalini kaybettiği M Chinnaswamy Stadyumu ile aynı M Chinnaswamy Stadyumu. Bir Ranji finali için MP ekibiyle birlikte buradayım” dedi. )Sonra bir çırpıda gitti.

“İzin alıyorum. Gidip onlara biraz bambu vermem gerekiyor (Mumbai dilinde birisini disipline etmek için) . Inko lagta hai trophy jeet chuke (kupayı kazandıklarını sanıyorlar),” dedi veda etti.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.