PCB, ICC'nin Sonraki FTP Takviminde IPL Penceresindeki Diğer Panolarla Tartışma İstiyor: Rapor

pcb,-icc'nin-sonraki-ftp-takviminde-ipl-penceresindeki-diger-panolarla-tartisma-istiyor:-rapor

Pakistanlı oyuncular ‘deki ilk baskıdan sonra IPL müzayedelerine dahil edilmemiştir. .© Twitter

Pakistan Kriket Kurulu (PCB), çeşitli uluslararası seriler üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğini düşündükleri için, ICC’nin bir sonraki FTP takviminde önerilen iki buçuk aylık IPL penceresi hakkında diğer Kurullarla görüşmek istiyor. Pakistan yönetim kurulunun tepkisi, BCCI sekreteri Jay Shah’ın PTI ile yaptığı özel röportajdan bir gün sonra geldi ve burada Hindistan yönetim kurulunun ICC’nin bir sonraki FTP döngüsünde başlayarak IPL için “iki buçuk aylık bir pencere” alacağını belirtti. ile 2008.

“Bir sonraki FTP döngüsünden itibaren, IPL’nin resmi bir iki- Tüm üst düzey uluslararası kriketçilerin katılabilmesi için bir buçuk aylık pencere. ICC’nin yanı sıra çeşitli kurullarla da görüştük” dedi Shah, PTI’ye özel bir röportajda.

PCB, konunun tartışılması gerektiğini düşünüyor.

Bir PCB kaynağı, “ICC yönetim kurulu toplantısı Temmuz ayında Birmingham’daki Commonwealth Games sırasında yapılacak ve bu konu muhtemelen orada tartışılacak” dedi. dedi.

PCB yetkilisi, PCB’nin krikete gelen parayı görmekten mutlu olduğunu, ancak BCCI’nin her yıl IPL için en iyi uluslararası oyuncuları tamamen ayırma planlarının uluslararası b üzerinde olumsuz bir etki ilateral series.

“Bay Jay Shah, BCCI’nin uluslararası ikili krikete bağlı olduğunu, ancak bu kadar çok ligin ortaya çıkması ve IPL’nin genişleme planlaması ile bunun kriket kurulları arasında tartışılması gerektiğini söyledi. PCB yetkilisi ekledi.

Pakistanlı oyuncular, Mumbai terör saldırısından bu yana ilk baskıdan sonra IPL müzayedelerine dahil edilmedi 2021.

Terfi edildi

Birkaç Pakistanlı kriket oyuncusu yer aldı Hindistan Premier Ligi’nin açılış baskısı, ancak o zamandan beri, nakit zengini ligin bir parçası olmak için dahil edilmediler ve BCCI, gergin sınır ötesi ilişki nedeniyle Pakistan ile herhangi bir ikili dizi oynamadı.

Birçok kriket analisti ve eleştirmeni, en son medya haklarında IPL’ye kanalize edilen muazzam parayı, 2023 Hindistan’da Dünya Kupası.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.