Pakistan Kadın Kriket Kaptanı Bismah Maroof'un Bebek Kızı, İngiltere'deki Commonwealth Games Köyüne Erişim Akreditasyonunu Reddetti

pakistan-kadin-kriket-kaptani-bismah-maroof'un-bebek-kizi,-ingiltere'deki-commonwealth-games-koyune-erisim-akreditasyonunu-reddetti

Bismah Maroof ve kızının Team India ile görüntüleri sırasında viral oldu) Kadınlar Dünya Kupası.© Twitter

Pakistan kadın kriket takımı kaptanı Bismah Maroof’un bebek kızı Fatima’nın Birmingham’daki Commonwealth Games köyüne girişi nedeniyle akreditasyonu reddedildi. Maroof daha önce, Temmuz 25 ile 8 Ağustos tarihleri ​​arasında Birmingham’da gerçekleştirilecek olan CWG’ye katılımını tartışıyordu. Ancak ESPNCricinfo’ya göre, Fatima’ya bakacak kızı ve annesiyle birlikte köy dışında bir otelde konaklayarak oyunlar için seyahat edecek.

Pakistan Kriket Kurulu (PCB), CWG Federasyonu’ndan Maroof’un köydeki annesi ve kızı için iki ekstra konaklama talebinde bulunmuştu. Federasyon, PCB’den yetkililer de dahil olmak üzere üyeli seyahat birliğinden iki personelin çıkarılmasını isteyerek yanıt verdi. Buna karşılık PCB, tur partilerinden herhangi bir oyuncu ve yetkiliyi dışlama pozisyonunda olmadığını belirtti.

Maroof yakın zamanda sırasında Yeni Zelanda’ya gitmişti Kızı ve annesi ile Kadınlar Dünya Kupası. PCB’nin annelik politikasına göre, bir annenin “bebek çocuğunun bakımına yardımcı olmak için kendi seçtiği bir destek kişiyle seyahat etmesine” izin verilir ve seyahat ve konaklama masrafları yönetim kurulu ve oyuncu arasında eşit olarak paylaştırılır.

Tanıtıldı

“Kariyerim boyunca muazzam desteği için Pakistan Kriket Kuruluna teşekkür etmek istiyorum. ve özellikle Fatima’nın doğumundan sonra doğru iş-yaşam dengesini kurmama yardım etmede,” dedi Maroof daha önce.

“Kriket oynama tutkumdan vazgeçmeyi düşündüğüm bir zaman vardı. , ancak ülkemizdeki kadınlar için oyunu olabildiğince kapsayıcı hale getiren annelik politikasının getirilmesiyle PCB asla buna gelmemesini sağladı.Ayrıca aileme ve özellikle eşim Abrar’a teşekkür etmek istiyorum. Kariyerim boyunca bana büyük destek olan ve Pakistan’da oynamaya devam etmem için bana cesaret veren.”

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.