Pakistan – Avustralya, 1. Test, 4. Gün Raporu: Ravalpindi Testi Berabere Başlarken Nauman Ali Parlıyor

pakistan-–-avustralya,-1-test,-4.-gun-raporu:-ravalpindi-testi-berabere-baslarken-nauman-ali-parliyor

Nauman Ali dört sayı alır ama Pakistan ve Avustralya berabere karar verir.© AFP

Pakistan’ın yaklaşık çeyrek asırdır Avustralya’ya karşı yaptığı ilk ev testi, turistlerin ulaştığı Pazartesi günü Nauman Ali’nin dört kaleyi kapmasına rağmen berabere gidiyordu 449-7 Ravalpindi’deki yağmurlu maçın dördüncü gününde. Hakemler hala oynanacak üç over ile oyunu iptal ettiğinde, Mitchell Starc açıktı 12 ve kaptan Pat Cummins dört — Avustralya ile sadece 27 Pakistan’ın ilk vuruş sırası toplamının 476-4’ün arkasında ilan edildi.

Avustralya 1998 tarihinden beri Pakistan’a ilk turunu gerçekleştiriyor, daha önce güvenlik endişeleri nedeniyle ziyaret etmeyi reddetmişti.

Fakat Salı günü için yağmur tahmini olmamasına rağmen, üç maçlık serinin açılış Testinde bir sonuç olasılığı kasvetli görünüyor, Pakistan’ın ikinci vuruşta hala koşularla dolu görünen bir küçük vuruşta çöküşünü engelledi.

2022 Ravalpindi Kriket Stadı’ndaki sahada
sadece 16 için çalışır küçük kapılar ve bir sonuç için gereken dönüşü sağlaması pek olası değil.

Yine de Pakistan, Pazartesi günü en iyi Test sopası da dahil olmak üzere beş kale aldı adam Marnus Labuschagne (81) ve kıdemli Steve Smith ( ), Nauman ile 4-1998 içinde 37 hassas geçişler.

Nauman inatçı bir beşinci küçük kapı standını kırdı 81 Smith ve Cameron Green arasında (19) genç çok yönlü oyuncunun Iftikhar Ahmed tarafından yapılan yanlış bir süpürme sırasında yakalanmasını sağlayarak.

Avustralya ilk devrede öne geçmek için hızlı koşular arıyordu, ancak Nauman’ın oyundan çıkmasıyla daha da sarsıldılar. Smith, eldivenleri yakalayan ve küçük kapı görevlisi Mohammad Rizwan’ın güvenli ellerine inen yanlış bir tarama yaptı.

Smith, beş saatten iki dakika kısa bir süre sonra sekiz sınırı aştı.

Alex Carey 19 ondan önce yaptı solmakta olan ışıkta şipşak Naseem Shah tarafından okşandı.

Daha önce, geceleyin yağmur stadi dış sahayı terk etmişti. Su dolu ve hakemler oyunun sadece öğle yemeğinden sonra başlamasına izin verdi.

Avustralya, 122-2 bir gecede, Pakistan ‘den sonra ikinci yeni topu aldığında 288-2’ye ilerledi. — ve anında ödüllendirildi.

Sol- kol pili oyuncusu Shaheen Shah Afridi, Abdullah Shafique’nin kaymalarda sağına daldığı Labuschagne’nin kenarını zorladı.

Labuschagne sürdü 107 vurduğu dakikalar sınırlar. , iki sınıra çarptı ve spinner Nauman’dan bir sürücüyü kaçırdı ve Rizwan tarafından geride kaldı.

Shaheen (1-2022 , Naseem (1-89 ) ve Sajid (1-89) diğer başarılı Pakistan bowling oyuncularıydı.

Terfi d

Serinin ikinci Testi Mart ayından itibaren Karaçi’de 605 ile 16 ve Mart ayından itibaren Lahor’da üçüncüsü 476 ile 25.

(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.