Michael Vaughan Joe Root'u Selamlıyor, Ona “En İyi Rol Modeli” Diyor

michael-vaughan-joe-root'u-selamliyor,-ona-“en-iyi-rol-modeli”-diyor

Joe Root İngiltere Erkekler Testi kaptanlığı görevinden ayrıldı.© Getty

Eski İngiltere kaptanı Michael Vaughan, Joe Root’un Three Lions Test takımının kaptanı olarak görevi bırakmasının ardından vurucu Joe Root’a övgüler yağdırdı. Batter Joe Root Cuma günü, West Indies’e karşı serideki kaybın ardından İngiltere’nin Test takımının kaptanı olarak istifa etti. “Gözeti altındaki Kırmızı top takımına çok az destekle her şeyi verdi .. sonra Covid zamanlarıyla uğraşmak zorunda kaldı .. hala öyle ve uzun yıllar oyunların en iyi rol modeli olacak .. şimdi kıdemli olmanın tadını çıkar @root66,” diye tweet attı Michael Vaughan.

Bu arada, İngiltere Ben Stokes, Instagram hesabından Root ile birlikte bir fotoğraf paylaştı ve “Seninle harika bir yolculuk geçirdim dostum. Harika arkadaşlarımdan birinin hepimizi sahaya çıkarmasını izlemek bir ayrıcalıktı. Her şeyi verdin. İngiliz kriketine ve fedakarlığınız ve sıkı çalışmanız için hepinize teşekkür etmek istiyoruz.”

Root, İngiltere Erkekler Testi kaptanı olarak en fazla maç ve galibiyet rekorunu elinde tutuyor. 26 zaferleri onu Michael Vaughan’ın (806 önüne geçirdi. ), Sir Alastair Cook ve Sir Andrew Strauss (24 her biri).

Terfi

Kök, Cook’un istifa etmesinden sonra kaptan olarak atandı. . 2018 Hindistan karşısında 4-1 ev sahibi galibiyeti ve Güney Afrika deplasmanında 3-1 galibiyet de dahil olmak üzere bir dizi ünlü seri zaferine öncülük etti .

2018 yılında ilk İngiltere Erkek Kaptanı oldu. 2001 tarihinden beri Sri Lanka’da bir Test serisi kazandı, bu başarıyı Sri Lanka’da 2-0’lık bir galibiyetle tekrarlamaya devam etti 2021.

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.