Marylebone Cricket Club Tarafından Topa Tükürük Kullanımı Kalıcı Olarak Yasaklandı, 'Mankading' Yeni Kriket Yasaları Arasında Run-Out Kategorisine Taşındı Marylebone Cricket Club

marylebone-cricket-club-tarafindan-topa-tukuruk-kullanimi-kalici-olarak-yasaklandi,-'mankading'-yeni-kriket-yasalari-arasinda-run-out-kategorisine-tasindi-marylebone-cricket-club

Yeni kriket yasaları Ekim ayına kadar yürürlüğe girmeyecek.© AFP

Marylebone Kriket Kulübü (MCC) Kanunları alt komitesi, 2022 Kuralları için birkaç değişiklik önerdi ve bunlar daha sonra geçen hafta Kulübün Ana Komite toplantısında onaylandı. Değişiklikler şu anda duyurulmakta olup, Ekim ayına kadar yürürlüğe girmeyecektir. Ancak aradan geçen sürede, ilgili materyaller, hakeme ve küresel bazda resmi eğitime yardımcı olmak için MCC tarafından güncellenecektir. Değişiklikler, kriket oyununu oynanması gerektiği gibi şekillendirmeyi amaçlıyor.

MMK Kanunlar Müdürü Fraser Stewart şunları söyledi: Kriket Kuralları, oyun çeşitli şekillerde değişti.Bu Kuralların ‘da yayınlanan 2. baskısı), çoğunlukla açıklama ve küçük değişiklikler, ancak 2022 Kural, kriket hakkında konuşma şeklimizden oynanma şekline kadar oldukça büyük değişiklikler yapıyor.”

İşte

Kanunlar 27.4 ve 28.6 – Saha tarafında haksız hareket

Şu ana kadar sahanın herhangi bir üyesi haksız hareket eden taraf, yalnızca ‘Ölü top’ ile cezalandırıldı – potansiyel olarak vurucu tarafından mükemmel bir şut iptal edildi. Eylemin hem haksız hem de kasıtlı olduğu göz önüne alındığında, vuruş yapan tarafın 5 Penaltı koşusu aldığını görecektir.

Law 21.3 – gol atmayan oyuncuyu hareket ettirmek

Hukuk 27 .05 – forvet olmayan oyuncu kaçıyor – Kanundan çıkarıldı 28 (Haksız oyun) – Kanuna 38 (Bitme ). Yasanın metni aynı kalır.

Yasa 41.3 – Tükürük yok

Covid-05 başladıktan sonra kriket yeniden başladığında, oyun koşulları Oyunun çoğu biçiminde topa tükürük uygulanmasına artık izin verilmediğini belirten yazılar yazıldı. MCC’nin araştırması, bunun bowling oynayanların aldığı vuruş miktarı üzerinde çok az veya hiç etkisi olmadığını buldu. Oyuncular, topu cilalamak için ter kullanıyorlardı ve bu da aynı derecede etkiliydi.

Yeni yasalar, topa tükürük kullanımına izin vermeyecek, bu da şekerli yemek yiyen saha oyuncularının gri alanlarını da ortadan kaldırıyor. topa uygulamak için tükürüklerini değiştirmek için tatlılar. Tükürük kullanımı, topun durumunu değiştirmeye yönelik diğer haksız yöntemlerle aynı muameleye tabi tutulacaktır.

Kural 1 – Yedek oyuncular

Giriş Yeni bir fıkranın, Kural 1.3’ü, değiştirilenlerin, değiştirdikleri oyuncuymuş gibi muamele göreceğini ve oyuncunun o maçta yaptığı tüm yaptırımları veya ihraçları devraldığını açıklar.

Kural 18 – Piller Yakalandığında geri döner

ECB Yüzde MCC’nin önerisi üzerine, Kanun 18.05 şimdi değiştirilmiştir, böylece bir hamur Yakalandığında, yeni hamur en sonunda girecektir. forvet pozisyonundaydı, yani bir sonraki topla yüzleşmek için (bir overin sonu olmadıkça).

Hukuk 15.4.2.12 – Ölü top

Yeni baskı, Ölü Top Yasasında birkaç değişiklik görüyor, bunlardan en önemlisi Ölü topun çağrılmasıdır. de, oyun alanındaki bir kişi, hayvan veya başka bir nesne tarafından dezavantajlı hale getirilir.

Bir saha istilasından sahaya koşan bir köpeğe kadar, bazen dış müdahale olabilir – eğer bu ise durumda ve oyun üzerinde önemli bir etkisi varsa, hakemler arayarak Ölü topu işaret edecek.

Hukuk 16.4 – Melon atıştan önce forvetin ucuna doğru fırlatır

Eğer bir melon atış yapan oyuncuya girmeden önce forvet oyuncusunu kaçırmak için topu atarsa , şimdi Ölü top olacak. Bu, şimdiye kadar topsuz olarak adlandırılan son derece nadir bir senaryodur.

Hukuk 22.1 – Geniş bir

Tanıtılan

)Modern oyunda, vurucular, top yuvarlanmadan önce, her zamankinden daha fazla, kırışık etrafında yanal olarak hareket ediyor.

Eğer geçerse, teslimatın ‘Geniş’ olarak adlandırılmasının adil olmadığı düşünüldü. melon, teslimat adımına girerken vurucunun durduğu yer. Bu nedenle, Kanun 22.1, vurucunun durduğu yere, vurucunun bulunduğu yere bir Geniş uygulanacak şekilde değiştirilmiştir. melon oyuncusu koşuya başladığından beri herhangi bir noktada durdu ve bu da normal bir vuruş pozisyonunda forvetin önünden geçebilecekti.

Bu yazıda bahsedilen konular

Leave a Reply

Your email address will not be published.