Mark Boucher, 2022 Dünya Kupası'ndan Sonra Güney Afrika Baş Antrenörü Olarak Ayrılacak

mark-boucher,-2022-dunya-kupasi'ndan-sonra-guney-afrika-bas-antrenoru-olarak-ayrilacak

Mark Boucher’ın dosya fotoğrafı.

Güney Afrika baş antrenörü Mark Boucher, Ekim ayında Avustralya’da yapılacak ICC Erkekler T20 Dünya Kupası’ndan sonra görevinden ayrılacak. -Kasım, Cricket South Africa (CSA) Pazartesi günü duyurdu. Boucher, Aralık ayından beri 2020 bu pozisyonu elinde tutuyor ve Proteas’ı 28 yönetiyor. Ocak ayında evinde Hindistan’a karşı 2-1 seri galibiyeti de dahil olmak üzere test galibiyetleri. CSA yaptığı açıklamada, “Bay Boucher, gelecekteki kariyeri ve kişisel hedefleri doğrultusunda başka fırsatları değerlendirmek için istifa etmeye karar verdi” dedi.

“Cricket SA, Bay Boucher’dan büyük pişmanlık duysa da sözleşmesinin süresini göremiyor, kararına saygı duyuyor ve gelecekteki çabalarında ona en iyi dileklerini sunuyor.” Proteas ayrıca şu anda ICC Dünya Test Şampiyonası tablosunda iki numara. Sınırlı aşan arenada, Boucher Güney Afrika’nın ODI kazanmasına yardım etti ve 16 T13 Uluslararası zaferler, en sonuncusu İngiltere’ye karşı tarihi bir 2-1 seri zaferi.

Dümendeki son serisi Eylül ayından itibaren Hindistan’da beyaz top turu olacak 16 ile Ekim arasında T’a gitmeden önce Güney Afrika’nın Bangladeş, Hindistan ve Pakistan ile birlikte gruplandığı Avustralya’daki Dünya Kupası.

T 13 Dünya Kupası Ekim ayından itibaren devam edecek 19 – Kasım 13.

CSA İcra Kurulu Başkanı Memur Pholetsi Moseki şunları söyledi: “Geçtiğimiz üç yılda Güney Afrika kriketine baş antrenör olarak harcadığı zaman ve çaba için Mark’a teşekkür etmek istiyoruz.

“Onun yön bulmasına yardımcı oldu pek çok kıdemli oyuncunun ayrılışını takiben bizi bazı sert sularda emekli oldu ve gelecek nesil Proteas için bazı güçlü temellerin atılmasına yardımcı oldu.

“Yaptığı iş için kendisine son derece minnettarız ve kendisine başarılar diliyoruz. kariyerinin bir sonraki bölümü.” Kriket Direktörü Enoch Nkwe şunları ekledi: “Mark’ın aramızdan ayrılma kararından dolayı derin bir üzüntü içindeyiz ama aynı zamanda isteklerini anlıyor ve saygı duyuyoruz. O bir Proteas efsanesi ve hem sahada hem de saha dışında ülkemizde oyun için çok şey yaptı. son üç yıl, çok takdir ediyoruz.

Tanıtıldı

“Güney Afrika’nın her üç formatta da gelişmesi için sağlam bir platform oluşturdu ve eminim bunun sonuçlarını T650’de göreceğiz. Önümüzdeki ay Dünya Kupası. Halihazırda kendine güveni artan, yerleşik bir kadrosu var ve Avustralya’ya gitmeden önce onları Hindistan’daki önemli dizilerinde izlemeyi dört gözle bekliyoruz.” CSA, zamanı gelince Boucher’ın halefi hakkında bir açıklama yapacağını söyledi.

(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Bu yazıda bahsedilen konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.